28.02 –08.03 on Tallinna Botaanikaaed taas kord orhideede päralt. Just sellel ajal toimuvad palmihoones ja kasvuhoonetes kauniks kevadiseks traditsiooniks saanud orhideepäevad

Orhideed on lummanud inimesi juba ammustest aegadest. Nende eluviisid ja õied on sedavõrd kummalised, et sageli tundub nagu oleks Loodus nende taimede loomisel lasknud käiku kogu oma  fantaasia.  Siiski pole siin midagi tehtud uisapäisa.  Iga pisimagi õie detaili loomisel  on olnud oma põhjus: kõik täpikesed, karvakesed, triibud ja hullutavad aroomid on tolmeldajate ligimeelitamiseks.

Lisaks tolmeldajatele on orhideede võrku langenudaga ka  inimesed. Orhideede välimus ja eluviisid on tavapärasest nii erinevad ja liikide mitmekesisus sedavõrd suur, et neid eksootilisi iludusi on püütud “taltsutada” sajandeid.

Ammustel aegadel olid orhideed vaid väga varakate inimeste lilled, tänapäevaks  on  neist  aga saanud  ühed  armastatumad  toataimed. Aretatud hübriidide nimekiri on nüüdseks juba tublisti pikem kui liikide oma, mis sest, et viimaseidki on maailmas ligikaudu 18 500.

Ja killukese sellest põnevast maailmast, nii looduse loodust kui inimeste aretatust, püüabki teieni tuua Tallinna Botaanikaaed. Lisaks õite imetlemisele on kahel näituse nädalavahetusel külastajatel võimalik (28.02 -01.03 ja 06.03.-08.03)  põnevaid  orhideesorte ka kaasa  osta.  Neid  müüb  botaanikaaia hea koostööpartner Rikets  Lilled. Nõuandeid saab  küsida  orhideede  kodus  kasvatamise  kohta kogenud spetsialistidelt. Näitus  on  avatud  botaanikaaia  kasvuhoonetes  kell  11.00-16.00. Sissepääs tavahinnaga.