Viiendat aastat järjest on kogutud kokku enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida Jõulupuu projektiga head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita.


Jõulusoovide puu projekti raames koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale jõulupuule. Tänavu on jõulupuul enam kui 1000 lapse jõulusoovid ning lisaks asenduskodude peremajade soovid.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi ütleb, et turva- või asenduskodu lapsed on täiesti tavalised lapsed oma tavaliste soovidega: “Kutsume sellel aastal kõiki üles oma jõulusoove võimalikult täpselt läbi mõtlema. Oleme seda palunud teha lastel, kuid see üleskutse laieneb kõigile.

Näiteks Aleksander ei karda vihma ega pakast - ta on noorkotkas. Aastaajast hoolimata võtab ta osa noorkotkaste matkadest ja õppustest metsas. Kuna kuivad jalad on eduka matka pant, soovib Aleksander jõuluvanalt vastupidavaid saapaid, sõnastades oma soovi konkreetselt – saapad, kaitseliidu saapad.”

Lumi lisas: ”Jõulurõõm on täiuslik, kui jõulukuuse all täituvad soovid, millest on pikaajaliselt rõõmu või kasu. 1000 last on oma soovi hästi läbi mõelnud ja headel inimestel on nüüd võimalus oma laste ja perekonna kõrval kinkida ehedat jõulurõõmu ka lapsele, keda ta ei tunne.“

Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha. Tehtud annetuste eest soetab SEB Heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Kingisoovid on väga erineva suurusega: šampoonist ning soojadest kinnastest kuni jalgratta ning mobiiltelefonini. Suuremate soovide täitmiseks soovitab fond koguda kokku heasoovlikud sõbrad ja nii võivad ka kopsakamad kingisoovid teoks saada. 

Varasemate aastate statistika näitab, et jõulude ajal turvakodusse sattuvate laste arv kasvab, kuna vanemad kipuvad jõulude eel rohkem stressis olema ja seetõttu tekivad tülid kergemalt.

Triin Lumi selgitas: „Kõrvaltvaataja jaoks võib lapse jõulusoov näida lihtsalt vidinana, kuid mängukaru võib kingi saajale olla see, mis kriisihetkel hellust jagab ning huulepuna või deodorant võib pakkuda keerulise saatusega lapsele enesekindlust. Suusapaar võib teha poisist meie uue tippsuusataja ja MP3-mängija võimaldada lemmikmuusikat kuulates kas või natukenegi omaette olla.“

Kogu annetatud kingiraha läheb täies mahus kingituste ostmiseks, kõik muud kulud, nagu näiteks pakkematerjalid ja transport, kannab fond oma vahenditest.