15. ja 16. mail toimus Jõgevamaal Luual bioloogiaolümpiaadi põhikooliastme lõppvoor. Võistlusel osales kuuskümmend 6.–9. klassi noort. Parimad bioloogiatundjad olid Jõgevamaa, Saaremaa ja Kadrina noored.

Kahel päeval toimunud võistlusel võeti mõõtu teooria- ja praktikavoorus, mis hõlmas botaanikat ja zooloogiat. Praktilistele voorudele eelnesid õppekäigud koos juhendajatega Tartu ülikoolist ja Tartu loodusmajast.

Võistluse parimaks osutusid

6. klassi arvestuses Eveliis Väljaots Laiuse põhikoolist

7. klassi arvestuses Marleen Vahu Saaremaa ühisgümnaasiumist

8. klassi arvestuses Karl Hendrik Tamkivi Saaremaa ühisgümnaasiumist

9. klassi arvestuses Kaisa Rooba Kadrina keskkoolist

Kolm 9. klassi õpilast on osalenud alates 6. klassist kõigis neljas lõppvoorus ning saavutanud väga häid tulemusi: Kaija Kokkota Lauka põhikoolist oli sel aastal parim botaanikas, Airon Johannes Oravas Tallinna Prantsuse lütseumist oli parim teoorias ja sai I järgu diplomi ning Siim Rammul Tallinna reaalkoolist III järgu diplomi.

Täielikud tulemused koos žürii otsusega ning olümpiaadi ülesanded leiab TÜ teaduskooli lehelt.

Põhikooli bioloogiaolümpiaadi toimkond tänab kõiki õpilasi ning nende vanemaid, õpetajaid ja juhendajaid. Ühtlasi tänatakse Luua metsakooli meeldiva koostöö eest.

Bioloogiaolümpiaadi toimumist toetasid haridus- ja teadusministeerium, SA Tartu keskkonnahariduse keskus, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Eesti ornitoloogiaühing. Korraldust koordineeris TÜ teaduskool.