23.-25. aprillil toimub Raudsillal Eestis Põhjamaade ja Läänemereäärsete ökokülade kohtumine ja Läänemere ökokülade ühenduse moodustamine.

Tegemist on täiesti ajaloolise sündmusega ja varem pole taolist võrgustikku eksisteerinud. On olemas Euroopa ja maailma ökokogukondade ühendus GEN Europe (Global Ecovillage Network Europe) ja GEN (Global Ecovillage Network) aga Läänemere ühendust veel pole. 

Asja mõte on tuua Läänemere-äärsed ökokogukonnad teineteisega rohkem kokku ja luua uusi omavahelisi info ja kogemuste jagamise võimalusi.

Kuna GENi üldassamblee toimub vaid kord aastas, on tekkinud vajadus ka lähinaabrite omavahelise tihendatud infojagamise jaoks. Läänemere ökokülade ühendus ehk Baltic GEN Network hakkabki sellega tegelema.

Kolme päeva jooksul on plaanis välja töötada konkreetsed projektid, mille raames Läänemere-äärsed ökoloogilise mõtteviisi kandjad omavahel koostööd hakkavad tegema.

Esimene selge projekt on juba silme ees: kaks Soome ökovõrgustiku esindajat – Aili Pylälä ja Tanja Korvenmaa tulevad sel suvel Eesti ökokogukondade kokkutulekut läbi viima.

Projekti rahastab Rootsi agentuur SIDA.