Novembri viimasel nädalal toimus üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal. Nädala eesmärgiks oli tõmmata inimeste tähelepanu jäätmetekke vähendamisele ja ressursside säästlikule kasutamisele. 

Moostes asuv mittetulundusühing Taaskastuskoda, mis tegeleb üleliigsete, kuid kasutuskõlblike esemete kokkukogumise, korrastamise ja uuesti kasutusse andmisega, korraldas nädala raames Põlvamaa ettevõtete ja organisatsioonide seas ettevõttesisese asjade kogumise kampaania.

Kuna Põlvamaa tunnuslause on "Rohelisem elu", sobis Põlvamaa kohana idee algatajate arvates suurepäraselt esimese kampaania läbiviimiseks. Kampaania eesmärgiks oli panna ettevõtted ja organisatsioonid koos oma töötajatega mõtlema asjade taaskasutamise peale.

Kampaaniast võttis osa kolm ettevõtet ja kaks organisatsiooni. Kõige suurema töötajaskonnaga osaleja oli 65 töötajaga Lõuna Pagarid AS, mille sekretär-personalijuhi Aliis Soitu sõnul oli töötajate kaasamine kogumiskampaaniasse imelihtne. Sama nentis ka AS Takeda Pharma büroo-ja personalijuht Terje Aarna. Organisatsioonidest lõid kaasa veel Põlva Ühisgümnaasium ja Tartu Maakohtu Põlva kohtumaja töötajad.

Osa kokku kogutud kraamist leidis juba töötajate endi seast uusi omanikke, mis on eriti teretulnud nähtus. Kampaania motivatsioonipreemiaks kringleid küpsetanud kodukohviku Tillu meeskond otsustas ka ise kampaaniaga liituda.

Kahjuks ei soovinud sellel aastal veel kampaaniaga liituda ükski kohalik omavalitsusasutus.

Kampaania korraldanud Taaskasutuskoja perenaine Kristi Zolgo märkis: "Kuigi osalejaid ei olnud ettevõttesisesel asjade kogumise kampaanial just palju, on algus tehtud ja  osalenud ettevõtted ja organisatsioonid kinnitasid kui ühest suust, et soovivad järgmisel aastal kindlasti uuesti osaleda."

Zolgo sõnul koguti kokku umbes 350 kilogrammi kasutult seisvaid asju, mis suunatakse uuesti kasutusse. Peamiselt toodi taaskasutamiseks vanu nõusid, majapidamiskraami ja raamatuid.