Pealinna linnaosade võrdluses on kõige rohkem jalgrattaid Pirita elanikel. See sõiduvahend on 83% peredest.

„Äsja avaldatud pealinlaste rahuloluküsitlusest selgub, et kõige jalgrattalembesemad inimesed elavad Pirital. Kui Tallinnas keskmiselt on jalgratas 64% leibkondadest, siis Pirital on neid tunduvalt rohkem – 83% leibkondadest. Sealjuures ei ole arvesse võetud alla 15-aastaste käsutuses olevaid rattaid,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Veerandil pealinna peredest on kaks ning 16% kolm või enam ratast.

Veel selgub uuringust, et igal kümnendal Tallinna leibkonnal on elektritõukeratas, sh 8%-l neist üks, 2%-l kaks ning 1%-l kolm või enam elektritõukeratast.

„Linnaosa elanike arvates on jalgrattateid Pirital piisavalt ja nende seisukord hea,” tõi linnaosavanem esile. Ta lisas, et rattateed on omavahel hästi sidustatud ja hooldatud, muu hulgas ka valgustatud. „Siin on aga kasvuruumi, eriti talvel. Suuremat tähelepanu tuleb pöörata kergliiklusteede hooldamisele nii, et talvelgi oleks seal rattaga ohutu liigelda. Just rattateede talihoolduse kohta on kõige rohkem nurinat,” nentis Liinat.

Kõige sagedamini kasutavad piritalased jalgratast vabal ajal, tehes tervisesporti. Näiteks Kloostrimetsa ja rannametsa kergliiklusteel sõidetakse rattaga väga palju.

Iga aastaga kasutatakse jalgratast sagedamini ka sihtpunktide vahel liikumiseks – sõlmpunktid on koolid ja rand. „Lühikesed vahemaad on hea põhjus eelistada ratast autole või ühissõidukile. Jalgrattasõidu populariseerimine jätkub kogu maailmas ja usun, et Tallinnal on juba mõne aasta pärast tulemusi silma paista rattamugava linnana,” arutles linnaosavanem.

Tallinlaste rahuloluküsitlus valmis strateegiakeskuse tellimusel, uuringu tegi Turu-uuringute AS möödunud aasta lõpus.