Maailma suurim meretööstuse vabaajamess, kus osaleb oma väljapanekuga rohkem kui 1300 ettevõtet üle kogu maailma, on tagasi Amsterdamis.
Nende põnevate innovaatorite hulgas, kes tutvustavad oma uusimaid merenduse tehnoloogiaid, on esindatud ka Eesti päritolu cleantech startup PowerUP Energy Technologies. PowerUP spetsialiseerub vesinikkütuseelemendi baasil töötavatele tarkadele elektrigeneraatoritele ning nutikate võrgulahenduste arendamisele ja tootmisele. METSTRADE 2021 messil esitleb PowerUP oma uusimat ja ainulaadset võrgusüsteemi prototüüpi ChargeUP®.
 

  • Energeetika
  • 18. november 2021
  • Foto: PowerUP Technology

Sarnaselt teistelegi PowerUP-sarja toodetele võib ChargeUP anda teile energiasõltumatuse. Süsteem koosneb 400W vesinikkütuseelemendi generaatorist (UP400), 100W 

päikesepaneelist, 14,4 Ah liitiumioonakust ja 5-tollisest ekraanist. ChargeUP kasutab  4. tüüpi vesiniku silindrit, et varustada UP400 generaatorit kütusega. Kõik AI nutika võrgusüsteemi komponendid on pinge muundamiseks ja kõikumiste vältimiseks ühendatud kontrollerite ja pingemuunduritega.

Päikesepaneelide ja generaatoriga toodetud energia salvestatakse liitiumioonakusse. Lisaks on ekraan kujundatud selliselt, et see annaks kasutajale süsteemi kohta kokkuvõtliku ja vajaliku teabe. Ekraan näitab, kui palju energiat tuleb generaatorist ja kui palju päikesepaneelist.

AI-süsteem on programmeeritud selliselt, et öisel ajal ja olukorras, kus päike puudub nihutab see koormuse automaatselt päikesepaneelidelt generaatorile (UP400). See annab kasutajale täieliku energiasõltumatuse, kuna ekraan loeb, kui aku on täielikult laetud ja lülitub automaatselt välja allikast, st vesiniku kütuseelemendi generaatorist või päikesepaneelist. See nutikas võrgusüsteem on ideaalne lahendus meresõiduks, kus tarbimine on üle 400 W.

Uusimat innovatsiooni kommenteeris rõõmuga ka ettevõtte PowerUP Energy Technologies tegevjuht ja asutaja Dr. Ivar Kruusenberg: “Kuigi vesinik on meie tegevuse keskmes, ei saa me eirata teiste taastuvate energiaallikate nagu päikese- ja tuuleenergia suuri eeliseid. Seda põhimõtet silmas pidades oleme loonud meistriteose, mis suudab integreerida nii päikesepaneelide kui ka vesiniku eelised ühte süsteemi. See ainulaadne ja jätkusuutlik lahendus on ideaalne süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamiseks merendussektoris. Samuti usume, et hübriidlahendused, mis on loodud koostöös vesinikutehnoloogia ja muude taastuvate tehnoloogiatega, on tee edasi.”

 

PowerUP Energy Technologies tutvustus.

 

PowerUP Energy Technologies on Eestis baseeruv cleantech start-up, mis toodab oma klassi parimaid vesinikkütuselement- tehnoloogial toimivaid elektrigeneraatoreid ja prootonvahetus membraaniga kütuseelemente. PowerUP’i tehnoloogia baseerub kaasasutajate 15 aasta pikkusel kütuseelementide ja energiatehnoloogia teaduslikul uurimistööl. Vesinikgeneraatorite rakendusvõimalus on väga lai, hõlmates  merenduse, telekommunikatsiooni, sõjaväe, ehituse, meditsiini, võrguvabade majade, päästeüksuste ja paljude teiste valdkondade kasutusvaldkondi. UP® tootevalik on jätkusuutlik, kuna tehnoloogia on heitgaasivaba, kompaktne ja kergekaaluline, töötab vaikselt ning vajab minimaalselt hooldamist. Esimesed turustatavad tooted on 200W ja 400W kaasaskantavad generaatorid ning mudeliperekond saab peatselt täiendust 1kW ja 6kW seadmete näol. 

PowerUP Energy Technologies pakub jätkusuutlikku tänapäevast alternatiivi elektritootmisele ning aitab kõigi valdkondade esindajatel täita ülemaailmset saastekvooti.