Prototronis on startinud 2 vooru, mille fookuses on eelkõige keskkonnahoiule suunatud ideed – puhas elukeskkond, jäätmed, ringmajandus, nutikas tootedisain – valdkonnad, milles tehnoloogilise ideega lahendusi otsida ja katsetada.

  • Bioneeri uudised
  • 10. märts 2022
  • https://pixabay.com/photos/people-friends-together-happy-kid-4050698/

Miks korraldame:
Prototron Juniorti korraldame, et tutvustada ägedate ideede elluviimise võimalust läbi tänapäevase tehnoloogia, ettevõtluse ning keskkonnahoiu. Eesmärgiks on inspireerida noori enda ideid päriselt teoks tegema läbi praktilise õppetöö.

Mida pakub programm:
Noored saavad osa sisukast ja õpetlikust mentorlusest ning 5le finalistidele on garanteeritud 300€ väärtuses krediiti Prototroni partnerite juures enda idee prototüüpimiseks. Peaauhinnaks on 1500€ suurune rahaline preemia, millega noor või tema tiim saab ise otsustada, kuidas edasi liikuda.

Kas on eritingimusi osalemiseks:
Noortel peaks olema idee või nägemus koos lihtsakoelise kirjeldusega, millega saaks tehnoloogia abil lahendada mõne igapäevase murekoha. Ülejäänu tuleb programmi käigus mentorite ning õpitegevuse protsessis juurde.

Kui usud roheideedesse ja nende tulevikku, siis kutsume üles ka Sind seda infot oma kanalites jagama ja noori julgustama oma ideedele hoogu andmast. See on hea kogemus meeskonna ja mentoritega töötamiseks, oma maailmapildi avardamiseks. 

Meenutuseks, eelmise aasta konkursi võitsid 3 Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi noormeest, kelle ideeks oli ukselink, mis desinfitseerib ennast ise, et aidata vältida viiruste ja bakterite levikut avalikes ja privaatsetes ruumides. Tore, eks ole. 

Küsimuste korral anna palun märku ja tegutseme rohelisema tuleviku nimel!

Tähtajad:

18. märts
tähtaeg koolinoorte Prototron Junioril (vanuses 13-19)
 

25. märts
tähtaeg Prototron Green ideedel (kõigile)