AHHAA teaduskeskus on korraldamas üht põnevat ja kõneainet pakkuvat maailmakohvikut nimega „Ahhaa, fluor!“. Ürituse eesmärgiks on tutvustada teaduse tipptehnoloogiaid ning uurida, mida üldsus nendest arvab. See on äärmiselt oluline, sest uued tooted ja tehnoloogiad, mis on tänapäeval veel katsetamise faasis, võivad ühel päeval reaalselt turule tulla ja tervet maailma mõjutada.

  • Keskkonnaharidus
  • 19. mai 2021
  • Foto: Plakat teadusmarsilt. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Sellega seoses sooviksime, et avaldaksite võimalusel enda portaalis üritusest väikese infokillu (mille olen ka siin all kirja pannud). Lisan siia ka Facebooki ürituse, mida võite võimalusel enda sotsiaalmeedias jagada.  Informatsiooni levitamisega aitaksite meid osalejate leidmisega, sest tegelikult on tegu üsna keerulise ja spetsiifilise teemaga.

AHHAA korraldab 26. mail kell 14.00-15.45 tasuta põneva ja kaasahaarava maailmakohviku fluorist ja fluoroühenditest, kus kõik osalejad saavad meeneks tasuta AHHAA perepääsme ja Münt Eesti looduslikud hambapesutabletid.

Kohvikus arutleme teemadel:

  •     Missugused on fluori tänased kasutusvõimalused ja -ohud?
  •     Kuidas kaasaegse tehnoloogiaga fluoroühendeid valmistatakse?
  •     Kuna fluoroühendid ei lagune looduslikult, siis kuidas seda tänapäeval keskkonnasõbralikult ümber töödelda?
  •     Missugune saab olema fluoroühendite tootmine tulevikutehnoloogiate abil?

Miks on see üritus oluline?

Maailmakohvikuid korraldatakse selleks, et tutvustada teaduse tipptehnoloogiaid ning uurida mida üldsus nendest arvab. See on äärmiselt oluline, sest uued tooted ja tehnoloogiad, mis on tänapäeval veel katsetamise faasis, võivad ühel päeval reaalselt turule tulla ja tervet maailma mõjutada.

Vormiliselt näeb kohtumine välja järgmine: osalejad vaatavad videoid, arutlevad videos käsitletud teemadel ja diskuteerivad lauamoderaatori küsimuste üle. Seejärel kirjutab iga osaleja enda mõtted ja põhjendused eelnevalt saadetud küsimustikesse.

NB! Osalemiseks pead olema vähemalt 18-aastane. Vajalik on eelnev registreerimine. Kohvikust saab osa võtta 25 inimest.

Info ja registreerimine: www.ahhaa.ee/maailmakohvik

Maailmakohvik toimub projekti SinFonia raames, mida rahastab Euroopa Komisjon.