Rohelise Tee Õhtu, mis toimub 21. septembril Tartu loodusmajas (Lille 10), kell 18:00, teemaks on arenguabi reaalsus ning omal nahal kogetust, kuuldust, nähtust tuleb rääkima Keenias vabatahtlikuna töödanud Liina Haldna.

Arenguabi põhimõte on, et toetust võiks saada kõige vaesemad riigid, kus on head valitsemistavad - seda selleks, et raha kurjalt ärakasutamise tõenäosus oleks väiksem. Kuid reaalsus on see, et sageli jõuab raha keskmisel järjel halva valitsemisega riikideni. Samuti on probleemiks läänesuunalise rahastuse sõltuvus - sellest vabanemine on keeruline - mis toob endaga kaasa ka "valge vabastaja paradoksi". 

Kõige selle tõttu ongi ka küsitav - kas arenguabi rahastus reaalselt ka abistab kedagi või hoopis pärsib nö abivajaja arengut? Lisaks eelneva selgitamisele räägitakse seminaril ka arengukoostöö ja humanitaarabi koostöö tulevikust ja väljavaadetest.

Üritus on kõigile tasuta, võta sõber kaasa ja tule kuulama, vaatama, arutlema! Meelte aktiviseerimiseks pakume ka küpsiseid ning muidugi - rohelist teed.

Rohelise Tee Õhtut korraldab Eesti Roheline Liikumine. Tartu üritustesarja toetavad Tartu linn, Tartu Loodusmaja ja Põhjala Teetalu.