Tallinna Linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil andis abilinnapea Kalle Klandorf ülevaate 1.–30. septembrini toimuva Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ja Euroopa Liikuvusnädal ettevõtmistest, mille tippsündmuseks on autovaba päev, mida tänavu tähistatakse 22. septembril Balti jaama ümbritseval alal.

Seekordse keskkonnasõbraliku liikumise kuu sõnumiks on liikuda turvaliselt ja keskkonnasõbralikult ning vähendada seeläbi oma ökoloogilist jalajälge. Kampaania fookuses on jalgrattasõidu võimalused Tallinna linnas ja uued väljakutsed linnaliikuvuses (sh elektriliste liikurite levik). Abilinnapea Kalle Klandorf lisas, et  jalgrattasõidule pühendatud septembrikuu avalöögi annab tänavu juba 31. augustil toimuv  sportlik kogupereüritus – „Jüri Ratase IX jalgrattavõistlus“, mis väga täpselt Keskkonnasõbraliku liikumise kuu teemasse sobib.

19. septembril toimub esmakordselt KSLK raames Kultuurikatlas seminar „Aktuaalsed arengud ja väljakutsed linnaliikuvuses“, mis keskendub jalgrataste ja elektriliste tõukeratastega seotud teemadele. Kokku toimub tänavuse kampaania raames Tallinnas üle 60 erineva ürituse – sh tervisejooksud, jalgrattavõistlused, kepikõnnitreeningud, discgolfi koolitused jpm.

Autovaba eesmärgiks on kutsuda üles inimesi aktiivsemalt ja keskkonnasäästlikumalt liikuma. Ürituse raames propageeritakse keskkonnasõbralikke liikumisviise, suletakse autoliikluseks Nunne ja Kopli tänavate ja Põhja puiestee lõigud, toimuvad erinevad ekskursioonid, mängud, arutelud, võistlused jpm.  Autovaba päeva puhul sõidab linna trammiliinidel eritramm T-11 (1936. a trammi mudel), mille järelkärul esinevad noored kodumaised muusikud. Balti jaama endises ootepaviljonis toimub suurejooneline rulavõistlus „Balta Session“ ning Tornide väljakul antakse start sündmusele „Orienteerumisvõistlus ühistranspordiga“.

Autovaba päeva raames tutvustatakse ka Tallinna arengustrateegiat ja Vana-Kalamaja tänava pikendamise projekti. Sel päeval katsetatakse Toompuiestee-Nunne tn ülekäiguraja eskiisprojektis kavandatud ülekäigurada, mis paigaldatakse sinna ajutiste liikluskorraldusvahenditega.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu ettevõtmistega saab lähemalt tutvuda Tallinna veebilehel.