Sportland on Eesti esimene spordikauplus, kes on teinud suure sammu, et toetada taaskasutust ja keskkonnasäästliku tarbimist. Koostöös Basaariga kutsutakse inimesi üles enda seisma jäänud spordi- ja vabaajariideid Basaari taaskasutuse mobiiliäppi müüki panema. Kampaanias osalejad saavad Sportlandis allahindluse kupongi, mida saab kasutada Sportlandi e-poes uue treening- ning jooksuvarustuse soetamiseks. Kampaanias osalevad ning üleüldist taaskasutust promovad tuntud mõjuisikud Victoria Villig, Iti-Pätrik Järve ja Victoria Tääker.

"Taaskasutatud riiete turule ennustatakse lähima 5 aasta jooksul 5-kordset kasvu, sest aina enam inimesi mõtlevad enda keskkonnajalajälje vähendamisele ning üks lihtne viis selleks on seisma jäänud riiete teisele ringile saatmine. Vastutustundlik tarbimine on eriti aktuaalne generatsioon Z ehk nooremate kui 23-aastaste seas" ütles Basaar kaasasutaja ja juht Liisa-Maria Lillepea. Lillepea lisas, et aina enam suurbrände nagu Nike, Patagonia, Burberry, Ikea jne rõhuvad nii materjalide taaskasutamisele kui ka toodete taaskasutamisele kaasaaitamisega.

Lillepea sõnul on lähitulevikus veel plaanis sarnaseid koostöid teha, et aidata teha Eesti ettevõtetel esimese samme ringmajanduse suunas ja taaskasutust eestlaste seas veelgi populariseerida.

“Sportlandi missioon on muuta noorte inimeste elu huvitavamaks, paremaks ja emotsionaalsemaks. Täna on noorte suureks kireks taaskasutus ja roheline mõtteviis, mistõttu ühendasime suurima hea meelega jõud just Basaar mobiiliäpiga. Uskumatult palju on inimesi, kellel on kappi seisma jäänud mõni täiesti korralik spordiriie, kuid mille edasi müümiseks pole viitsimist ega motivatsiooni jagunud. Soovime oma koostööga innustada inimesi oma “üleliigsed” treeningriideid taaskasutusse suunama” kommenteeris Sportland Eesti turundusjuht Keidi Kitt.

Basaar on Eesti ringmajanduse ettevõte, mille eesmärk on taaskasutatud asjade ostmine teha sama lihtsaks, kui uute toodete ostmine. Basaaril on kasutatud asjade ostmiseks ja müümiseks iOS ja Android mobiilirakendused ning ka füüsiline pood Balti Jaama Turul.