Neljapäeval, 31. mail jõuab Tallinnasse luksusauto Fisker Karma, et osaleda 1. juunil kell 9.00 Tallinnast algaval elektriautode maratonil. Samasuguse autoga sõidab Hollywoodi staaridest ringi näitleja Leonardo di Caprio ja oma 18-ndaks sünnipäevaks sai selle kingituseks pop-laulja Justin Biber. Fisker Karmaga liiguvad teiste hulgas ka USA endine asepredisent Al Gore ja riigisekretär Colin Powell.

„See on kuninglik auto, mis teeb tänu Electric Marathon Tallinn - Monte Carlo toimumisele esimesed ajaloolised rehvijäljed Eestimaa teedele ja olen tõepoolest väga uhke, et meil õnnestub Fisker Karma starti tuua,“ ütles elektriautode maratoni peakorraldaja Jüri Tamm. „Nii Fisker Karmat kui kõiki teisi maratonil osalevaid autosid saab näha juba neljapäeva, 31. mai õhtul kell 18 Tallinnas Reval Park Hotell&Casino parklas. Ühtlasi on seal väljas ka erinevad Eestis müügil olevad hübriid- ja elektrimootoriga autod.“

Fisker Karma puhul on tegu USA päritolu plug-in autoga ehk „pistikuhübriidiga“, kus eelisjärjekorras kasutatava elektriajami kõrval on masinas ka tegevusraadiust suurendav sisepõlemismootor. Fisker Karma saab sõita enam kui 380 miili (üle 600 km) enne, kui see vajab uuesti „seinast laadimist“.

Tänavune elektriautode maraton Tallinnast Monte Carlosse toimub 1.-10. juunil ja läbib 10 riiki ning 29 linna, ka selle aasta kultuuripealinna Maribori.

Eelmise aastaga võrreldes on toimunud muutused marsruudis – Skandinaavia riikide asemel kulgeb tänavu maraton läbi Baltikumi ja Poola. Kogu võistluse finish ja auhinnatseremoonia toimub Monaco vürsti palee esisel väljakul, kuhu tavaliselt autosid ei lubata!

Jooksvalt saab Elektriautode maratoni ´ja programmi kohta infot maratoni kodulehelt: electricmarathon.eu ja Facebookist: www.facebook.com/electricmarathon