Ranniku matkarada saab alguse Läti-Leedu piirist ja kulgeb mööda Läänemere rannikut Tallinnani. Rajal on kogupikkust 1200 kilomeetrit, sellest 580 jääb Läti vabariigi territooriumile ja 620 kilomeetrit Eestis. Marsruudile jääb üle 500 tähistatud kultuuri-, loodus- ja ajaloopärandi vaatamisväärsuse.

Ranniku matkarada on liigendatud kuuekümneks erinevaks päevaetapiks. Nende kohta on kokku kogutud info antud etapi vaatamisväärsuste, ühistranspordi, majutuse ja muu olulise kohta, mis matkajat võiks huvitada.

Läti poolel kutsutakse matkarada Jürtaka, Eesti keeles on raja nimi Ranniku matkarada. See on üks osa suuremast matkateest, mis algab Säo Vincente neemel Portugalis ja lõpeb Narva-Jõesuus Eestis. Loomulikult võib matkata ka vastupidi. Ranniku Matkarada kulgeb küll vaid Tallinna Sadamani.

Ranniku matkarada avatakse avaliku matkafestivaliga, mis algab Eestist ja lõpeb Lätis. Matk saab alguse Pärnumaalt Lepanina hotelli juurest ning kulgeb Ainaži muulini, kus toimub ühine kokkusaamine. Matkajaid oodatakse läbima nii kogu matkarada kui ka lühikesi etappe rajast.

Loe Ranniku matkaraja kohta lähemalt siit.