Täna, 19. juulil algab Lohusuu põhikoolis Ida-Virumaal kolm päeva kestev kaheksas üle-eestiline Õuesõppe suvekool õpetajatele.

Kolme päeva jooksul õpetavad ülikoolide õppejõud ja koolitajad, kuidas tungida probleemide sisemusse, õpetada lapsi mõistma meid ümbritseva keskkonna olemust, keskseks teemaks on sel aastal "Mis seal sees on?".

Toimuvad tööõued õpiobjekti loomisest, taimekoosluste mõistmisest, kõigi meeltega maailma tajumisest, looduspillide valmistamine, jutukera veeretamine jpm. Piiluda saab teo sisemusse ja Lodjakoja rahvaga tõrva põletada. Hästi palju õpetatakse koolitundides kasutatavaid mänge.

Suvekoolis osalevad veerandsada õpetajat Eesti erinevate paikade koolidest ja lasteaedadest, loodushariduskeskuste töötajad ning õuesõppega tegelevad kõrgkoolide õppejõud.

Eesti Koolimetsade Ühenduse juhatuse esimees Mikk Sarv ütleb: „Eesti koolid on rahvusvahelistes testide kõrgetel kohtadel teadmiste osas, kuid nii õpilaste kui õpetajate rahulolu osas viimaste hulgas. Õuesõpe aitab üle saada looduspuudulikkuse häirest (nature deficit disorder), mis kahjustab nii laste kui täiskasvanute tervist ja millest alates 2005. aastast üha enam kirjutatakse kogu maailmas. Viimase poole sajandi jooksul on Ameerikas selle tõttu rohkem kui 10 korda kasvanud ülekaaluliste laste arv, iga viies laps on praegu ülekaaluline. Reeglid ja seadused looduses liikumiseks on maailmas tehtud niivõrd rangeks, et täiskasvanud ei julgegi enam lastega õue õppima ja mängima minna. Ka meil hakkab ülereguleeritus põliseid õuesõppimise tavasid juba häirima.“

Õuesõppe suvekoolis osalevad õpetajad paistavad silma leidlikkuse, loodusarmastuse ja lastest hoolimisega.

Õpetajakoolituse korraldavad Eesti Koolimetsade Ühendus ja Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledž.