Reedel, 22. septembril tähistame rahvusvahelist autovaba päeva, millega juhime ühiskonna tähelepanu autostumisega seotud murekohtadele. Autovabal päevadel püüame vähendada autoga liikumist linnas ja asendada see teiste liikumisviisidega: jalakäimine, jalgratta või tõuksiga sõitmine, ühistranspordi kasutamine jne.

Samal päeval algusega kl 11, 12, 14 ja 15 stardivad giidiga jalgrattasõidud Tallinna sadama D-terminalist (Admirali jalakäijate silla juures infopunkti kõrvalt) mööda Põhja-Tallinna ja Haabersti kergliiklusteid Tallinna Loomaaeda. Distantsi kogupikkus on ca 11 km ja sõit jõukohane alates 12. eluaastast. Soovitame tulla oma jalgrattaga, kuid vajadusel saab jalgratta kasutamiseks laenutada ka kohapealt. Sõidu ajal teeme mõned peatused, mille jooksul giid räägib huvitavatest teel asuvatest vaatamisväärsustest. Iga osavõtja saab sõidu alguses Euroopa rohelise pealinna kodarahelkuri ja sõidu lõppedes kosutava värskendava joogipudeli. Loomaaias külastame ka uut Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ala. Loomulikult on see kõik osalejale TASUTA!

Üritusel on alla 16-aastastel kiivri kandmine kohustuslik! Riietu vastavalt ilmale! NB! Osalejate arv sõitudel on piiratud! Palun registreeri oma osalemine.

Rattasõite aitab korraldada City Bike OÜ, kelle poolt on giidid ja jalgrattad!