Reedel, 24. mail tähistatakse üle-euroopalist kaitsealade päeva ehk parkide päeva, mis sellel aastal kutsub tähelepanu pöörama parkidele kui peidetud aaretele. Sel päeval korraldab Tallinna Keskkonnaamet tasuta õpperetke Mustamäe-Nõmme maastikukaitsealale.

Tallinna mitmekesisest loodusest ja parkide rohkusest ajendatuna kutsub keskkonnaamet kõiki tallinlasi loodusesse, et tähistada üheskoos Parkide päeva. 2017. aastal alguse saanud päeva keskne idee on tutvustada erinevate matkadega linnalooduse väärtusi ning kutsuda inimesi iseseisvalt oma kodusümbruse loodusega tutvust tegema.

Kindlasti tasub oma tähelepanekud Tallinna elurikkuse kohta edastada Tallinna elurikkuse andmebaasi www.elurikkus.tallinn.ee/kaart/. Nii aitab kogutud teave spetsialistidel igapäevatöös kvaliteetsemaid otsuseid teha ning elurikkuse märkamine edendab rahvateadust.

Tasuta juhendajaga retk nii eesti kui ka vene keeles ootab huvilisi Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealale. Retkele saab registreerida alates 20. maist Tallinna Keskkonnaameti veebilehe kaudu, kust leiab nii matkade kui Parkide päeva tegevuste kohta rohkem infot.

Retkele on oodatud igas vanuses inimesi, nii kooliõpilasi kui peresid, nii iseseisvalt kui juhendatud retkede vahendusel tutvuma Tallinna mitmekesise ja rohealade rikka linnaloodusega.
Kutsume rõõmu liikumisest pildina jagama Tallinna Keskkonnaameti FB lehel, teemaviitega #ParkidePäev #EDoP2018 #looduskaitsekuu #linnaloodus #nattours #mineõue  #avastusrajad