Rohepealinn Tallinn 2023 kutsub kõiki laupäeval, 16. septembril Tornide väljakule Lõikuspeole ja ühistranspordiga orienteerumisele. Lõikuspidu toimub kl 11-17, orienteerumisele registreerumine algab kl 10, start antakse kl 12.

  • Bioneeri uudised
  • 14. september 2023
  • Foto: Tornide väljakul asuv keskaegses stiilis kogukonnaaed / Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Tallinn on rohelise pealinna aastal pööramas eriliselt tähelepanu elurikkusele ja linnaloodusele – meie kõigi elukeskkonnale – ning selle hoidmisele. Oleme loonud aedasid ja lilleniite, piiranud muru niitmist, korraldanud elurikkuse talguid, pakkunud lindudele ja putukatele paremaid koos elamise tingimusi jne. Lõikuspidu võtab kevadsuvise hooaja kokku ja teeb ettevalmistusi ajaks, mil loodus puhkab.

Lõikuspeol leidub tegevust igale maitsele, vanadele ja noortele. Õpime kodumaistest saakidest toitu valmistama ja säilitama ning valmistame aiad ette sügiseseks puhkuseks. Kavas on ka suur orienteerumisvõistlus ühistranspordi või jalgrattaga. Kõige selle juures on terve päev käimas meeleolukas lavaprogramm, mille lõpetavad kauni akustilise kontserdiga Eeva ja Villu Talsi.

Rohkem infot ja ajakava: greentallinn.eu/loikuspidu

Ühistranspordiga orienteerumine on traditsiooniline liikuvusnädala üritus, mille eesmärgiks on julgustada inimesi külastama vabaaja üritusi ja kultuurisündmusi nutikalt ühistranspordiga, säästes niiviisi aega, raha ja linnakeskkonda. Võistlusel läbivad osalejad 2 tunni jooksul võimalikult palju üle linna peidetud kontrollpunkte, liikudes igal võimalusel ühistranspordiga. Võistlust saab sel aastal läbida ka jalgrattaga.

Info ja orienteerumisele registreerimine.