Tallinna koolieelsete lasteaedade ajalugu algab 1. detsembrist 1918, mil asutati esimene Tallinna linnale kuuluv lasteaed, praegune Kopli Lasteaed (endise nimetusega Tallinna 1. Lastepäevakodu).

Esmakordselt sai laps vanemate tööl viibimise ajal oma päeva turvaliselt mööda saata pedagoogi järelevalve all. Lastepäevakodu tegevused pidid vastama laste huvidele ja ealistele võimetele.

Lasteaed tegutses alguses vaid neli tundi päevas (kl 9–13), mis aga ei rahuldanud linnaametnikest lastevanemate ootusi. Seetõttu reorganiseeriti 1924. aastal linna lasteaiad laste päevakodudeks ja pikendati lahtioleku aega kaheksale tunnile (kl 8–16). Lapsi oli palju ja 1. lastepäevakodu tegutses mitmes majas. Pikisilmi oodati päris oma maja.

1928. aasta augustis valmis Tallinna Linnavalitsuse ettevõttel 1. lastepäevakodule spetsiaalselt lasteaiaks mõeldud uus kaasaaegne hoone Bekkeri asunduses. Maja ehitati Tallinna Linna arhitekt Herbert Voldemar Johansoni (1884–1964) projekti järgi, mis oli valmimise ajal moodsaim hoone kogu Eestis ja spetsiaalselt mõeldud lastepäevakodule. Tallinna 1. Lastepäevakodu sai teed rajavaks ehitiseks omataoliste hulgas ja on kaunilt renoveerituna kasutusel ka tänapäeval.

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula andis 29. oktoobril lasteaiale üle tänukirjad tehtud töö eest ja õnnitles lasteaiaperet tähtsa juubeli puhul. Suur juubelikontsert toimub 6. novembril Salme kultuurikeskuses, siis antakse üle ka kingitus.

Kopli Lasteaia rajamisega sai alguse alushariduse andmine Tallinnas. Seoses sellega tähistatakse tänavu linnas alushariduse andmise 100. aastapäeva.