Vabariigi Valitsuse välja kuulutatud eriolukorra tõttu on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ajutiselt kuni 1. maini suletud nagu ka kõik teised muuseumid ja külastuskeskused. Kuna inimestel on palutud jääda koju, siis jätkub tavalisest rohkem aega iseendale ja lähedastele.

Kui üks uks sulgub, siis avaneb alati teine – loodusmuuseumi kodulehel „Muuseum Sinu kodus“ koondasime mõned valikud, mida võib muuseumiavarustest leida. Kui kõik kodused ja töised toimingud on tehtud, saab loodusmuuseumi kodulehel meiega oma vaba aega veeta – digiaasta vääriliselt on Eesti vanim muuseum veebi kaudu Sulle palju lähemal kui arvaksid.

Palume Sind virtuaalsele külastuskäigule meie näitustel ja samuti ootame järelkuulama põnevaid toimunud loodusõhtuid, kus teadlased räägivad lugusid uutest avastustest või huvitavatest looduskogemustest. Lisaks on aja jooksul meie loodushariduse spetsialistid loonud kasulikke virtuaalseid õppematerjale, mida võib lugeda teadmiste avardamiseks, kasutada tundide ettevalmistamiseks või iseseisva töö tegemiseks.

Samuti kui oled terve ja linnalooduses ringi jalutades pilte klõpsad, siis peagi saab saata ühe või kolm parimat pilti Loodusfestivali fotokonkursile „Metsik linn“. Uuri järele siin, mida muuseum Sinu kodus Sulle pakub.