Kaheteistkümnes üle-eestiline Muuseumiöö toimub sel laupäeval, 29. augustil. Muuseumeid ja mäluasutusi saab tavapäraselt kauem külastada, uksed jäävad avatuks kell 18–23.

Selle aasta Muuseumiöö teema – „Öös on aega“ – käsitleb aega. See on asi, mida inimestel on justkui järjest vähem, aga teisest küljest on meil kõikidel 24 tundi ööpäevas. Mida me ajaga peale hakkame, kuidas aeg kulgeb, kuhu aeg kaob ja millises ajas me üldse elame? Erakorraliselt augustikuusse kolinud Muuseumiöö korraldatakse sel aastal koostöös Muinastulede ööga.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis võtame aja maha – kuulame loodushelisid ja võtame aega iseendale. Muuseumis seatakse valmis mõnus hämardatud pesa „Aeg maha!“, kus saab kuulda ja kuulata loodushelisid ja joonistada, mida helid mõttesse toovad. Lisaks püsiekspositsioonile saab muuseumis uudistada SA Eesti Meremuuseumi rändnäitust populaarteaduslikust ekspeditsioonist Antarktika 200 „Valge mandri kutse – Admiral Bellingshauseni mereretk“. Toimuvad pooletunnised ekskursioonid giidi Janek Urvikuga kell 19 ja kell 20, kes tutvustab aja mõistet loomariigis ja räägib loomade elueast. Igaüks saab osaleda aaretejahil, milleks vajad isiklikku nutitelefoni. Tartu Ülikooli loodusmuuseum on Muuseumiööl avatud kuni kell 23.

Tartu Ülikooli botaanikaaias toimuvad Muuseumiööl tasuta nii eesti kui ka venekeelsed ekskursioonid. Ekskursiooni käigus otsime üles augustikuu õitsejad, teeme tutvust iluaiataimedega, mis sobivad ka toidulauale ja räägime ka neist taimedest, mis mürgised on. Ekskursioone viivad läbi vene keeles Olesja Escuer kell 18 ja eesti keeles Kristine Fenske kell 18:30. Ekskursioonidele palume eelregistreeruda e-kirja botaed@ut.ee või telefoni 737 6180 teel. Tartu Ülikooli botaanikaaed on Muuseumiööl avatud kuni kell 21.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab Sind Muuseumiööl osalema sel laupäeval, 29. augustil kell 18–23. Tartu Ülikooli botaanikaaed ootab Muuseumiööl osalema kell 18–21.