Tartu linn alustab robootikaettevõttega Milrem Robotics koostööd uudsete, tsiviiltarbeks mõeldud mehitamata roomiksõidukite kasutamiseks Tartu linna haldustöödel.

Sel nädalal Milrem Roboticsit külastanud Tartu linnapea Urmas Klaas ja abilinnapea Raimond Tamm ning ettevõtte kaitsedivisjoni president Riho Terras ja teadusdirektor Mart Noorma leidsid, et Milrem Roboticsis koostöös ülikoolidega  väljatöötatud kõrgtehnoloogilisi tsiviilotstarbelisi lahendusi saaks väga hästi rakendada Tartus.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul võimaldavad Milrem Roboticsi mehitamata sõidukid uudseid lahendusi näiteks linnapuhastuses, linnahaljastuses ja ka päästevaldkonnas. „Tartu kui nutikas linn on valmis algatama selleks koostööprojekti, et väljatöötatavad lahendused linnas kasutusele võtta,“ ütles Klaas ning lisas, et koostööprojekti elluviimiseks otsitakse ka võimalikku välisrahastust.

Linnapea pidas robootikaettevõtte ja ülikoolide koostööd väga heaks näiteks, kuidas peaks käima teadussaavutuste rakendamine praktikasse ning kõrgtehnoloogiliste ettevõtete ja ülikoolide koostöö. „See on hea näide, kuidas ettevõte ja ülikool loovad koostöös innovaatilisi lahendusi ning linn on see, kes saab neid saab rakendada ning toimimise efektiivust tõsta,“ sõnas Milrem Roboticsi teadusdirektor Mart Noorma.

„Milrem Roboticsi linnahalduslahenduste vastu on huvi tuntud nii Lähis-Idas kui ka Euroopas. Oleme kinnitanud ka oma osalemist EXPO2020 Eesti ettevõtete meeskonnas. Ühe olulise suunana toome seal välja just robootikalahendused targa linna teenuste osas,“ lisas Milrem Robotics omanik ja juhatuse esimees Kuldar Väärsi.

Milrem Robotics on Eesti kapitalil põhinev kaitsetööstus- ja robootikaettevõte, mil on kontorid Tartus, Tallinnas ja Rootsis Örnsköldsvikis. Tsiviil-ja kommertsturu rakendusi turustab ettevõte Sinrob kaubamärgi alt.