Tartu loodusmajas toimub teisipäeval, 8. jaanuaril kell 18.00 uue aasta esimene Matsalu loodusfilmide festivali Tartu filmiõhtu. Linastusele tuleb palju kõneainet pakkunud Eesti loodusfilm „Tuulte tahutud maa“, mis pälvis Matsalu loodusfilmide festivalil parima operaatoritöö preemia kategoorias „Loodus“. Filmi taustast ja loomisest on tulnud rääkima režissöör Joosep Matjus ja produtsent Kastri Rannastu.

Pisut üle tunni kestva dokumentaalfilmi võtteperiood kestis kokku kolm aastat (2015-2018), mille jooksul kogunes ligi 400 võttepäeva erinevates Eesti paikades, suuresti rahvusparkides. Filmitegijate sõnul on loodusfilmi tegemisel kõige olulisem element kannatlikkus: „Kui sa ühel aastal ei saa, siis sa pead ootama järgmist aastat, et uuesti proovida. Eks see paneb kannatuse proovile.“

Film on pühendatud Eestimaa loodusele Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ning režissöör Joosep Matjuse sõnul on filmi üks eesmärkidest näidata meie enda kodumaa loodust sellises täies hiilguses nagu ta on. "Tuulte tahutud maa" on eepiline dokumentaalfilm Eestimaa metsikust loodusest, kus vaataja ees rulluvad lahti meie kodumaa eriilmelised maastikud koos metsloomade ja tuhandete läbirändavate linnuparvedega. Filmi peategelane on meie metsade suurim imetaja ja põliselanik põder. Filmi operaatorid on tunginud kõige intiimsemate stseenide sisse, mida inimsilmal harva, kui üldse, õnnestub näha.

Üritus algab kell 18.00 filmi vaatamisega, millele järgneb vestlusõhtu koos autoritega. Vestlusõhtul tutvustatakse loodusfilmi valmimise tagamaid ning vastatakse vaatajate küsimustele. Huvilistel palutakse aegsasti kohale tulla, et kindlustada endale istekoht.

Film on eesti keeles, inglisekeelsed subtiitrid.

Pilet: 4 eurot ja 2 eurot (õpilased, üliõpilased, õpetajad, pensionärid).
Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.

Tartu loodusmajas toimub 8. jaanuaril filmi- ja vestlusõhtu „Tuulte tahutud maa“