Teemapäeval tutvustatakse uusi avastusi ja võimalusi taime-, seene- ning vetikapõhiste materjalide kasutamisel erinevates eluvaldkondades. 

Teemapäeval tutvustatakse uusi avastusi ja võimalusi taime-, seene- ning vetikapõhiste materjalide kasutamisel erinevates eluvaldkondades. Bioplasti saab toota sisalagaavist, ananassi lehekiudu kasutada droonide valmistamiseks, mangostanijääkidest vajalikku materjali päikesepatareide jaoks. Need on vaid üksikud näited, mida käsitletakse innovatsiooniteemalisel päeval.

Kavas:

Kell 12.00 ettekanne „Nõges – põhjamaa siid. Praktilised kogemused kodumaisest kõrvenõgesest lõnga valmistamisest.“

Esineja: Marju Tamm, OÜ Vormsi Vaibavabrik juhataja. Ettekande käigus tutvustatakse kohalikust kõrvenõgesest kiu, lõnga ning kanga saamist. Tutvustatakse nõgese töötlemiseks vajaminevaid töövahendeid ning praktilisi töövõtteid. Ettekanne toimub Palmimaja konverentsisaalis.

Kell 11.00-14.00 taimedega värvimise töötuba. Juhendaja Pille Hermann, Tallinna Botaanikaaia taimekaitsespetsialist. Lisaks teooriale saab töötoas läbi proovida kõik taimedega värvimise etapid. Töötuba toimub Palmimaja õppeklassis.

Kell 14.00 loeng-ekskursioon "Ananassikingad ja seenejakk". Juhendaja: Krista Kaur, Tallinna Botaanikaaia metoodik

Uued avastused taimede-, seente- ning vetikatepõhiste materjalide kasutamisel erinevates eluvaldkondades on toonud meie ellu uusi võimalusi. Mitmed uudsed lahendused võimaldavad toota kõike vajalikku keskkonda säästvamalt. Sisalagaavist bioplasti ja mangostanijääkidest päikesepatareide kõrval on ka ananassikiust või seentepõhistest materjalidest valmistatud rõivad ja kingad samuti üks võimalus looduslikke materjale mitmekesisemalt kasutada. Innovaatilisi lahendusi tutvustava loeng-ekskursiooni käigus tutvustatakse ka erinevaid kiu-, õli- ja värvitaimi nii kasvuhoonetes kui Meelte Aias.

 

Osalemine Tallinna Botaanikaaia tavapiletiga.

Registreeru.