Teaduspark Tehnopol kutsub Eesti rohevaldkonna idufirmasid üles veel nädala jooksul esitama enda toodete või teenuste lahendusi Kesk- ja Ida-Euroopa suurimale konkursile PowerUp!, kus eelneval neljal aastal on Eesti idufirmasid saatnud suur edu. Lisaks 50 000-eurosele auhinnarahale annab konkurss võimaluse esitleda enda ideid rahvusvahelisele investorite ja äripartnerite võrgustikule.

Tehnopol Startup Inkubaatori projektijuhi ja võistluse Eesti eestvedaja Heleri Holmi sõnul on Eesti ettevõtjad Euroopa rohevaldkonnas muljetavaldavalt esinenud: „Eesti ettevõtted on PowerUp! konkursilt kolmel korral koju tulnud peavõiduga ning ühel korral ka teise koha tiitliga. Konkursil osalenutele on see kogemus olnud oluliseks hüppelauaks säästva energia lahenduste arendamisel, esitlemisel ja turundamisel, InnoEnergy on viimase paari aasta jooksul mitmesse meie idufirmasse investeerinud. Edutee on ette käidud ja rohelise digiriigi maine saavutatud, järgmised tegijad ei tohiks kindlasti jätta nii head võimalust kasutamata!“

Eestlaste esimene edulugu PowerUp!’il kuulub idufirmale Lainergy, kelle uudne ujuva elektrijaama idee tõi 2015. aastal 100 osaleja seast koju võitja tiitli ning 10 000-eurose auhinnaraha. Eelmise, 2018. aasta PowerUp! konkursi võitja oli Eestis Tehnopol Startup Inkubaatoris tegutsev idufirma Zubax Robotics. Nende välja töötatud tehnoloogia, mis võimaldab oluliselt tõsta kosmosetööstuse energiatõhusust, tõusis esile enam kui 300 võistlusele esitatud idee seast ja tõi auhinnarahaks 30 000 eurot.

Rohetehnoloogia idufirmade konkursile on seekord eriti oodatud ideed, mis hõlmavad tooteid või teenuseid säästva energia, mobiilsuse, puhta õhu, kütte, ringmajanduse, targa linna ja teiste rohetehnoloogiate valdkonnas.

Konkursi peaauhind on 50 000 eurot. Lisaks on osalejatel võimalus pääseda InnoEnergy juhitud ärikiirendisse Highway®, mis annab ligipääsu rahvusvahelisele äripartnerite võrgustikule ja kuni 150 000-eurosele finantsinvesteeringule.

Kuna konkursi korraldajal, Euroopa säästva energia valdkonna eestvedajal EIT InnoEnergyl on võtmeroll 2018. aasta oktoobris Brüsselis käivitatud Clean Air Challenge’il (puhta õhu väljakutsel), antakse seekordsel lõppvõistlusel esmakordselt eriauhind idufirmale, kelle välja töötatud lahendus aitab kaasa õhusaaste ja sudu vähendamisele.

Taotluse esitamise vooru läbinud idufirmad kutsutakse osalema kohalikes bootcamp’ides, mida juhivad Euroopa tunnustatud ärimentorid. Need töötoad valmistavad osalejad ette nii kohalikuks finaaliks kui lõppvõistluseks, kus esitletakse ideid valdkonna ekspertidele ja investoritele.

Eesti finaal toimub 24. aprillil Pipedrives, sellele eelnevad bootcamp’id 17. ja 18. aprillil Tehnopolis. Eesti finaali võitja läheb edasi lõppvõistlusele, mis toimub 21. mail Krakowis. Üritus toimub ühe Kesk- ja Ida-Euroopa tähtsaima majanduskoverentsi Impact’19 raames.

Kogu vajalik informatsioon konkursil osalemiseks on leitav veebilehelt www.powerup.innoenergy.com. Taotluseid saab esitada kuni 11. märtsini 2019.

EIT InnoEnergy koostööpartneriks Eestis on Tallinna Teaduspark Tehnopol. Ühisteks eesmärkideks on toetada Eesti energiavaldkonna innovaatiliste ettevõtete arengut ja jätkusuutlikkust. Tehnopol arendab Eesti rohetehnoloogia valdkonda alates aastast 2010 koostöös PAKRI Teadus- ja Tööstuspargiga.