Paari kuu eest tõi sõbranna mulle karbitäie erinevaid pärleid. Vahel kui, juhtus et mõni kaelakee või käevõru katki oli läinud ei visanud ta neid ära, vaid kogus kokku. Nii oli aastate jooksul kogunenud üks korralik võikarbi täis erinevaid pärle. Suuremad sai patsikummide kaunistamisel ära kasutatud aga päris väiksed jäid oma aega ootama.

Kuna lilli ja liblikaid pole kunagi liiga palju, siis tekkis mõte pärlitest liblikas tikkida. Tavalisele riidele ei tahtnud ma tikkida vaid soovisin aluspinnaks midagi jäigemat. Varem juba koti tegemiseks kasutatud nahajäägid olid selleks liiga jäigad. Täpselt sobiva materjali leidsin ühe vana ning juba pikemat aega muidu lihtsalt tolmu koguva seemisnahkse mantli näol. Liblika kuju lõikasin silma järgi välja. Nahatüki mõõdud tulid umbes 8 x 7 cm.

Tikitud liblikapross

Vildikaga joonistasin valmis liblika mustri. Mina valisin ringid, mida tiibadel kujutada. Kuna pärlid olid väga erinevas mõõdus siis hakkasin katse eksituse meetodil neid mustriga kokku sobitama teadmata, millist värvi saan järgmisena kasutada.

Tikitud liblikapross

Osad pärlid tuli aga üldse välja praakida, sest ka kõige pisem nõel, mis mul kodus leidus, ei läinud neist läbi. Tiibade keskele paigutasin suuremad ning erikujulisemad kivikesed. Liblika keskosa alt pea poole liikudes tegin värviülemineku. Tikkides keskel kahte värvi vaheldumisi enne kui ühest värvist sai teine. Ainuüksi tikkimisele kulus mul umbes kolm õhtupoolikut.

Tikitud liblikapross

Prossi tagumise poole jaoks valisin nahajääkide seast välja ühe umbest 9 x 8 cm suuruse tüki. Tegin sellele mitte keskele, vaid natuke ülespoole kaks sisselõiget. Prossi kinnituseks valisin tavalise haaknõela, mille ajasin sisselõigetest läbi. Edasi liimisin liblika nahale. Kasutasin selleks kuumaliimi. Kuna liblikas natuke rullis, siis panin liimi osade kaupa, et kogu tikand ikka näha jääks. Üleliigse naha lõikasin pärast ära ning valmis ta oligi.

Tikitud liblikapross