Laupäeval, 24. mail kell 12 kogunevad TTÜ noorteadlased, kruvikeerajad ning multimeetrid töövalmis, Mustamäel kohvikusse Pööning, kus asutakse teise noorusse aitama vanu ja väsinud elektroonikaseadmeid.

Remondikohvikusse on oodatud kõik huvilised, kaasas katkine magnetofon, kaal, föön, köögiraadio või -mikser. Remontimise juhendajad ei kohku tagasi nähes ka vanu lintmakke, TV-mänge või arvuteid.

Remondikohvikus saavad külalised erialaspetsialistide abil oma aparaadid korda, kohtuda iseparandamisest hoolivate inimestega, saada rohkem infot remontimisest ja seadmete taaskasutusest. Kõigil on suurepärane võimalus näha, mis peitub kalli koduseadme sees.

Üritusel saab lisaks remontimisele ka noorteadlastega kohvi juua ja vestelda. Remondikohviku eesmärgiks on tekitada huvi elektroonikateaduse vastu ning muidugi ka seadmete parandamine. Eelmise kahe Remondikohvikuga on töökorda saanud vähemalt 50 aparaati.

Remondikohvikut toetab TTÜ tarkvaraarendusklubi Lapikud, kes tuleb remontima katkiseid arvuteid. Toetavad ka kohvik Pööning ja Eesti Teadusagentuur. Remondikohvik on avatud laupäeval, 24. mai kell 12-18 kohvikus Pööning (Akadeemia tee 24, Tallinn).

Rohkem infot www.skeemipesa.ee