Uuskasutuskeskus kutsub oma kevadise kampaaniaga „Anna uuele ringile!“ inimesi andma kodus seisma jäänud heas korras asju uuesti kasutusse ning kaaluma uusi asju vajades teise ringi kaupade soetamist. Maailmas toodetakse pidevalt juurde uusi asju, kasutades üha napimaks muutuvaid ressursse. Olemasolevate asjade ringlusse andmine on üks lihtsamaid samme, kuidas hoolida meid ümbritsevast keskkonnast.

Uuskasutuskeskuse teavituskampaania eesmärk on ühiskonnas laiemalt rääkida taaskasutusest ja sellest, et kui endale armsad asjad enam koju ei mahu, siis on need võimalus anda uuele ringile ning tänu sellele saab keegi teine õnnelikuks.

„Hästi hoitud asjad kestavad ajas, kuid kui pikalt mõnd eset ei kasuta või ei kanna, võtab see kodus asjatult ruumi. Kõik sellised heas korras asjad võiks anda uuesti kasutusse. Nii väldime pikalt seisnud asjade jõudmist lõpuks prügisse,“ ütles Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu. Uuskasutuskeskuse kaudu jõuab iga aasta uuesti ringlusse sadu tonne heas korras asju.

Teavituskampaania keskmes on uuesti ringlusse antavate asjade lood. „Igal asjal on oma lugu. Paraku raamistab iga peatükki algus ja lõpp. Andes asja uuesti ringile, jätkub asja lugu ja ese saab pakkuda veelgi häid emotsioone,“ lisas Paakspuu. Uuskasutuskeskuse kevadises teavituskampaanias annavad teistele eeskujuks olles oma asjad uuele ringile telelegend Reet Linna, raadio- ja saatejuht Andrei Titov, näitleja Doris Tislar, muusik ja luuletaja Marten Kuningas ning näitleja ja moelooja Karin Rask.

Marten Kuningas annab uuele ringile näiteks uhke suure peegli, mis pärast mitmeid rännakuid uude koju enam ei sobitunud, kuid mis kellegi teise koju võiks just passida praktilise disainielemendina. Reet Linna annab uuele ringile tõelise rariteedina serviisi, mille sai kingituseks Apelsini algusaegadel ligi 40 aastat tagasi. „Loodan väga, et see serviis jõuab mõnda sellisesse koju, kus austatakse head Eesti muusikat ja teatakse ka Apelsini,“ märkis Linna. Karin Rask annab uuele ringile oma brändi Kalamaja Printsessi kõige esimese, tütrele valmistatud, kleidikese ja Doris Tislar muu hulgas Mati Undi raamatu, mis otsekui hea märgina tuli välja ka tema uuest maakodust. Andrei Titov ühineb kampaania põhiideega, et kui rõivas on paariks aastaks tarbetult kappi seisma jäänud, on aeg see anda järgmisele inimesele, ja annab uuele ringile väga viisaka ülikonna.

Vaata lisaks uuskasutus.ee/uueleringile!

Uuskasutuskeskus on mittetulundusühing, mille eesmärk on teha uuskasutamine lihtsalt kättesaadavaks ja uuskasutuse põhimõtted kergesti järgitavaks kõikidele Eesti inimestele. Keskusel on üle Eesti 16 kauplust ja e-pood, milles kõigis on väga mugav leida endale vajalikke asju teisele ringile antud asjade hulgast. Ühtlasi saab Uuskasutuskeskuse poodidesse lahtiolekuaegadel ära tuua kodus liigseks muutunud heas korras asju, seejuures suurematele esemetele nagu mööbel ja suurem kodutehnika saab Tallinnas, Tartus, Paides ja Pärnus täiesti tasuta järele kutsuda kaubiku. Uuskasutuskeskusesse saab tuua puhtaid ja terveid riideid, jalatseid, mänguasju, raamatuid, hobi- ja spordivahendeid, sisustusasju jpm.

Kõik heas korras asjad suunab Uuskasutuskeskus pärast sorteerimist uuesti ringlusse. Suurem osa asjadest läheb müüki, et katta kaupluste ülalpidamisega, kogumisringide korraldamisega ja üle Eesti laienemisega seotud kulud. Sel aastal on Uuskasutuskeskus avanud uue kaupluse Sõpruse puiesteel Tallinnas ning Rakvere Kroonikeskuses.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu mitmeid abivajajaid, näiteks suurperesid, kodutuid, naiste kriisikodusid, loomade varjupaiku. Vastutustundlikku tarbimist toetab Uuskasutuskeskus ka filmi-, teatri- ja muusikategijatele vajalikke rõivaid ja aksessuaare lühiajaliseks kasutamiseks laenutades ning kunstitudengitele ja käsitööhuvilistele erinevaid materjale pakkudes.