Varjupaikade MTÜ annab igal aastal oktoobris, rahvusvahelise loomakaitsepäeva puhul välja Elmo nimelist aastapreemiat. Tegu on söakuse preemiaga silmapaistvale ametiisikule, kellega MTÜ-l on olnud õnn viimase aasta jooksul koostööd teha. Sel aastal pälvis preemia loomade heaolu eest seisev Põllumajandus- ja Toiduameti peaspetsialist Tiina Kukk.

4.oktoobril 2013. aastal andis Varjupaikade MTÜ esmakordselt üle Elmo nime kandva mitterahalise preemia. Sel aastal on auhinnaks kunstnik Kristi Markovi taies preemia saajast. Preemia sai nime erakordse koera järgi, kelle Valga loomade varjupaiga töötajad päästsid 2012. aasta lõpus ühena hooletusse jäetud koerakarjast. Vana vangla territooriumilt päästeti toona 24 koera ning Elmo oli üks neist, kes jäi oma vapruse ja elurõõmsa suhtumisega varjupaiga töötajaile eredalt meelde.

“Tänavu on Põllumajandus- ja Toiduametile tehtud loomade halva kohtlemise kohta 372 vihjet. Ja vihjeid ei tehta mitte ainult lemmikute – koerte, kasside ja pisiloomade, kes varjupaikade hoole alla jõuavad, vaid ka lehmade, sigade, lammaste, kanade ja teiste loomade kohta. Hommikul helistab Tiina juhtumi asjus Haapsalust ja juba mõne tunni möödudes Põlvamaalt. See naine on loomade nimel võimeline ühe päevaga tegema Eestimaale tiiru peale,” sõnas Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks. “Teinekord tundub mulle, et Tiinasid on kohe mitu - teda jätkub kõikjale,” lisas Priks.

Elmo preemia laureaadid:

2013 Valgamaa veterinaarkeskuse juhataja Urve Laidvee

2014 Türi valla keskkonnaspetsialist Ott Vilusaar

2015 Rapla politseiametnikud Erik Jõesaar, Arto Durejko ning Alar Smirnov

2016 Tallinna keskkonnaameti juhataja Relo Ligi

2017 Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhtivuurija Kaire Konts

2018 Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid

2019 Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti hooldusosakonna peaspetsialist Hellika Landsmann

2020 Veterinaar- ja toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna loomakaitse juhtivspetsialist Ainike Nõmmisto