Vasula puhkeala silla all, kitsaks nireks kuivanud Amme jõevoolust ammutab liikumiseks jõudu viiest kineetilisest objektist koosnev ekspositsioon “VOOL” ,mis sündis Erik Alalooga ja Marko Odari käte all.

  • Bioneeri uudised
  • 3. juuli 2024
  • Foto: Viiest kineetilisest objektist koosnev skulptuurigrupp "VOOL." / Pressifoto

“Looduse hooajalisele kapriisile vaatamata omab voolav vesi piisavalt jõudu, et käivitada masinates nii delikaatset ja vaevumärgatavat kui ka selget ja jõulist mehhaanilist liikumist. Eksponeerimispaigaks on Amme jõe silla alune ruum, mida raamivad betoontaevas ning sellega ristuv jõevool. Unikaalne akustiline ruum võimaldab mediteerida puhta energia jõul toimivate masinatega ühes rütmis.” kirjeldab Erik Alalooga “Voolu”.

Vasula puhkeala silla all sünnib kunst jõevooluga ühes rütmis

“Käime siin lastega ujumas, täna olime väga üllatunud kui juba eemalt mingit kolksumist kuulsime. Väga äge, lapsed uudistasid tükk aega neid masinaid ja imestasid, et kuidas need töötavad, ”kirjeldas kohalik elanik esmakohtumist “Vooluga”. Ja tõepoolest, Amme jõe vool paneb vette asetatud kinesteetilised objektid kõik isemoodi mängima- keerlema ja pöörlema, kolkusuma ja helisema, mõjudes unikaalses akustilise ruumis tõeliselt mediteerivalt, ja ka ootamatult.

Vasula puhkeala silla all sünnib kunst jõevooluga ühes rütmis

„Vool“ on üks osa  kunstifestival „Linnast välja“ loodavast KUNSTITEEST, mis avatakse täies mahus juba 6. juulil. Tee lookleb Tartu vallas marsruudil Raadi alev- Kõrveküla - Vasula - Äksi - Tabivere - Jõgeva mnt.

Festivali eesmärgiks on tuua kunst mugavustsoonist välja, pannes ta lennuväljale, jõe kaldale, maanteele, silla alla, metsa taha, järve äärde…publikule lähemale. Kunstitee trajektoor koos täpsete  asukoha koordinaatide, fotode ja sisututvustusega on leitav nii festivali kodulehel linnastvalja.ee kui ka  jälgitav mobiilirakenduses.

Kunstifestival „Linnast välja“ on Tartu valla projekt, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Tule linnast välja!
Me ootame sind!