Sel nädalavahetusel (9. – 11. juulil) toimub Viimsis Rannarahva Muuseumis Valgete Ööde Filmifestival VÖFF. VÖFFi seansid toimuvad erilistes kohtades: Rannarahva Muuseumi paikades, kuhu tavapäraselt külastajad ei pääse. Üks VÖFFi päev koos filmiseansiga toimub kogunisti Keri saarel.

Homme on kavas dokumentaalid Katusekinos „Aeg on siin," Retrokatlas „Üheksavägised“, ja Öökinos avaneb erakordne võimalus näha filmi „Baruto – tõlkes kaduma läinud”, mida ei või näidata suurtel ekraanidel ega televisioonis ning mis linastubki ainult rändkinos või muudel väikese auditooriumiga üritustel. Laupäeval on kavas kolm mängufilmi ning pühapäeval toimub VÖFF Keri saarel, kus näidatakse filmi “Disko ja tuumasõda” ning toimub videodisko.

„Festivali eesmärk on teha teistmoodi kino ja lisada tavapärasele kinoelamusele lisaväärtust põneva esituskoha ja erilise miljöö näol,“ ütles SA Rannarahva Muuseum juhatuse liige Riina Aasma. „Väike annus huumorit on nii festivali nimes kui sisus. Näitame kino Rannarahva Muuseumi neis paikades, kuhu külastaja tavapärase külastuse ajal ei pääse – meil on Katusekino ja vanas katlamajas paikneb Retrokatel. Öökino seansid toimuvad õues ja nendele lisavad omakorda väärtust kohtumised filmitegijatega.“

„Festivali kolmandal päeval sõidab festival Keri saarele, kuhu pole üldse lihtne pääseda ning mis on seetõttu täiesti erakordne sündmus. Saarel linastub dokumentaalfilm „Disko ja tuumasõda“, millele järgneb 80-ndate videodisko Artur Talviku vedamisel. Saarel toimub ka muid üritusi – nii et tasub kohale tulla kindlasti. Kuna kohtade arv on kinonäitamise eriliste tingimuste tõttu piiratud, siis kehtib reegel, kes ees, see mees. Piletid on juba müügil,“ rääkis Riina Aasma.

Keri saar (www.keri.ee) on Viimsi valla territooriumil olev, Pranglist veidi rohkem kui 6km põhja pool ja üks Eesti põhjapoolseimaid saari. Keri saare pindala on vaid 3,1 hektarit. Saar on madal ning kaetud munakivide, kruusa ja vähesel määral ka liivaga. Kividerohke on ka saart ümbritsev meri.