Folkrokkpunk stiili viljelev bänd Zetod tähistab 26.novembril Tartus Genialistide klubis oma viiendat tegutsemisaastat. Zetode näol on tegemist omapärase seto poiste bändiga, kes oma märtsis ilmunud plaadiga "Lätsi tarrõ tagasi" on end välja murdnud Raadio2 nädalaplaadiks ja plaadimüügi top 3-e. See on Eesti mõistes ühe folkartisti jaoks üsna erakordne, arvestades tõsiasja, et tihti jääb pärimusmuusika kitsasse kuulajate ringi.

Zetode fenomen peitub omanäolises helipildis, millega eristuvad täielikult teistest. Kuna nende juured on Setomaal, kasutavad nad oma muusikas kohalikke rahvalaule, segades neid tänapäevselt roki ja pungiga. Nõnda käib käsikäes uus ja vana, mille omavahelise sünteesi tulemusena sünnib kaasakiskuv, optimistlik, nüansirikas ja kvaliteetne muusika.

Konkreetse kontserdiga tähistavad Zetod oma viiendat tegutsemisaastat. Kontserdi juhtmõte Läämi´ tarrõ tagasi! on ajendatud uue plaadi nimest "Lätsi tarrõ tagasi", kuid mitte ainult. See on seotud ka seto kultuuriruumis tugevalt juurdunud kirmaskite ehk külapidude traditsiooniga, mis tavaliselt toimuvad suveti, pärast kirikupühi. Kombekohaselt seal tantsitakse, lauldakse ja mängitakse pilli, kiigutakse, aetakse juttu ja vaadatakse miniakanditaate. Suveperioodi lõppedes kolitakse sisse ja kooskäimised ja peod muutuvad tubasemaks. Nõnda kutsuvad ka Zetod meid tarrõ tagasi, et maha pidada üks sügis-talvine setopidu. Kaasa laulma, tantsima tulevad: meeste leeloansambel Liinats´uraq, laste leeloansambel Laanõtsirk, noorte neidude leeloansambel Tsibihärbläseq, seto naiste leeloasambel, seto kogukondlased ja pillimehed.

Nõndaks murrab pärimusmuusika üheks õhtuks Viljandist Tartusse ja kirmask setomaa kiigeplatsidelt Genialistide klubisse.