Väiksema värvikahjustusega autode puhul oskavad selle omanikud järjest julgemalt küsida kohtparanduse lahendust, kus detaili väljavahetamise asemel värvitakse see kvaliteetselt üle, hoides sellega oluliselt kokku aega, raha ja kahju keskkonnale.

Alates 2020. aasta oktoobrist pakub ERGO kindlustus koostöös United Motorsi ja Glasur Grupiga oma kaskokindlustuse klientidele värvkatte kohtparanduse teenust. Kohtparandus on ideaalne lahendus väiksemate värvivigastuste likvideerimiseks. Lisaks aja- ja rahasäästlikkusele, on kohtparanduse oluliselt keskkonnasõbralikum kui tavalise kere- ning värvitöö eelistamine.

Sõiduki värvkatte kohtparanduse tehnoloogiat pakkuva Glasur Grupi tehnoloog Tõnu Tammisti sõnul on tavapärane värvimistöö fossiilkütusega värvikambris ressursimahukas. „Kohtparanduse eelised saame selgelt välja tuua hiljutise kindlustusjuhtumi põhjal, kus meie poole pöördus kaks aastat vana BMW omanik, kes ühes Tallinna kaubanduskeskuse parklas avastas kaitseraualt kriimustuse, mille tekitaja oli sündmuskohalt lahkunud. Kui antud kahju puhul oleks kasutatud tavalist värvimistehnoloogiat, siis ainuüksi sellega oleks ajaliselt kaotatud üle nelja tunni rohkem. Lisaks aitas kohtparanduse eelistamine meil säästa loodust üle 50 kilogrammi jagu väiksema CO2 emissiooniga ja 500 grammi võrra väiksema orgaaniliste lahustite atmosfääri paiskamisega,“ selgitas Tammist.

Kohtparanduse puhul ei pea kartma, et tegemist oleks vähem kvaliteetse teenusega. Kohtparanduse tehnoloogia puhul kasutatakse ainult originaalvärvikoode ning nagu tavapärase remondi puhul antakse ka siin garantii. „Kohtparanduse puhul töödeldakse autol võimalikult väikest ala, mis aitab säilitada maksimaalses mahus tehase originaalvärvkatte. Tänu originaalvärvikoodide ja spetsiaalse tehnoloogia kasutamisele ei tekita meetod ebaühtlast pinda ega ka värvierinevusi. Tavapärane värvimistöö võib võtta aega mitu päeva, olenevalt juhtumist on kohtparanduse puhul keskmiseks tööajaks paar tundi,“ rääkis Tammist.

ERGO kindlustuse kahjukäsitluse ekspert Allan Vääri sõnul pakub ERGO kindlustus juba neljandat suve järjest oma auto remonti toonud kaskokindlustuse klientidele võimalust valida asendusauto asemel jalgratas. „Sel suvel laiendab ERGO võimalust ka klientidele, kes asendusautot ei vaja, jagades jalgrattaid ka kõigile, kes valivad sõiduki väiksemate vigastuste korral keskkonnasõbralikuma kohtparanduse. Lisaks jalgrattale on kohtparandusel kaskokindlustuse omavastutus 50€ soodsam kui tavaliselt,“ sõnas Väär.

Kampaania kandvaks ideeks on jalgratta eelistamine sõiduautole ja Eestimaa rattarikkaks muutmine. Jalgrattaid jagatakse suve lõpuni või kuni rattaid jagub. Kampaaniatingimustega saab lähemalt tutvuda www.ergo.ee/jalgrattad.