Erakond Eestimaa Rohelised tegi Tallinna linnale ettepaneku muuta Lasnamäel asuv Moskva puiestee Kiievi puiesteeks ja seda ümbritsev Kivila tänava poolne roheala Ukraina pargiks. 

"Teeme ka ettepaneku värvida piirkonnas olevad pargipingid Ukraina rahvusvärvidesse," kirjutasid rohelised oma pöördumises. See on vähim, mida saaks Tallinna linn teha Ukraina põgenikele kodutunde loomiseks. 

Arvestades praegusi sündmusi Ida-Euroopas, peaks roheliste meelest näitama oma ühtsust Ukrainaga ja avaldama rahule toetust ka sümbolite keeles. Tallinna linnal on oluline roll euroopalike väärtuste kandjana. Iseseisva Eesti pealinnas Tallinnas ei ole kohta Euroopa vastaste väärtuste auks nimetatud puiesteele.

Erakond Eestimaa Rohelised pakutud nimemuutusega saab Tallinn edastada sõnumit, et me ei soovi tagasi Nõukogude Liitu. Eesti ja ka Ukraina koht on vabas Euroopas.

"Ukraina võitlus demokraatia ja iseseisvuse eest on eeskujuks kõigile! Vilnius sai endale Ukraina kangelaste tänava, Oslo Ukraina väljaku, Riiast leiab Iseseisva Ukraina tänava. Ka Tallinnal on aeg näidata toetust Ukrainale. Linlased on oma toetust juba näidanud. 26. veebruaril tuli Vabaduse väljakule Ukraina vabadust toetama 30 000 inimest, mis on Eesti mõistes väga suur rahvahulk,” selgitas Tallinna piirkonna juht Remi Olesk.

Avalik pöördumine saadeti linnapea Mihhail Kõlvartile ja abilinnapea Madle Lippusele. 

Erakond Eestimaa Rohelised tegi Tallinna linnale ettepaneku muuta Moskva puiestee Kiievi puiesteeks