Tänavu kuulutati neljandat korda välja konkurss Karl Suure Euroopa noorteauhinnale. Konkursil saavad osaleda noored vanuses 16 kuni 30, kes on seotud projektidega, mis aitavad suurendada Euroopa riikides elavate inimeste üksteisemõistmist.

Eeskujuks noortele eurooplastele

Konkursi viivad läbi Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure Rahvusvahelise Auhinna Sihtasutus.

Konkursi korraldajad ootavad kandideerima projekte, mis pakuvad Euroopas elavatele noortele järgimist väärivat eeskuju ning praktilisi näiteid edukast koosolemisest ühtse kogukonnana.

Selleks võivad olla noorsoovahetuse programmid, kultuurivaldkonna või interneti projektid, millel on selge Euroopa mõõde.

Auhinnafond -  10 00 eurot

Kolm parimat võiduprojekti saavad autasuks 5000, 3000 ja 2000 euro suuruse lisafinantseeringu ning võitjad kutsutakse ka Euroopa Parlamenti.

2010.aasta võitjad

Karl Suure Euroopa noorteauhinna võitis 2010. aastal saksa noorteprojekt "Rong Euroopale" ("European CNC Network - Train for Europe"),  mis ühendas kokku 24 kutsekooli noori.

Teise ja kolmanda preemia võitsid vastavalt Iirimaad esindanud raamatuprojekt "Sina oled siin" ("You are here") ja  Bulgaaria projekt "Leiutis BEST BEC" ("Best Engineering Competition BEC").

Euroopa Parlanemendi kultuuri- ja hariduskomisjoni liikmed tervitasid tänavusi konkursivõitjaid 26. oktoobril Brüsselis.

Konkursi tähtaeg on 23. jaanuar 2011.

Osalustingimused ja -vormid leiate Euroopa Parlamendi vastavalt lehelt: www.charlemagneyouthprize.eu


Allikas: Euroopa Parlamendi Uudised