Eurooplased söövad liiga vähe puu- ja juurvilja, kuigi Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) soovitab päevas süüa vähemalt 400 grammi värsket. Euroopa Parlamendi liikmed toetavad plaani jagada koolilastele tasuta puuvilja, kuid soovivad projektile suuremat eelarvet.

Euroopa Komisjon pakkus programmi eelarveks 2009/2010 õppeaastal välja 90 miljonit eurot (1,4 miljardit krooni), ent saadikud leiavad, et sellest ei piisa - selle raha eest saaks iga 6-10 aastane laps ühe puuvilja kord nädalas ja seda 30 nädala jooksul.
 
Parlamendi põllumajanduskomisjon heakskiidu saanud raportis soovivad saadikud, et programmile nähtaks järgmiseks õppeaastaks ette 500 miljonit eurot (7,8 miljardit krooni). Sellega saaks rohkem mõjutada koolilaste toitumisharjumuste muutmist.
 
Puuviljad kohalikud ja värsked
 
Lisaks leiavad saadikud, et jagada tuleks vaid Euroopa päritolu puu- ja köögivilju ning et need peaksid olema kohalikud ja värsked, sest töödeldud toiduainete toiteväärtus on madalam. Puuviljade jagamisel tuleks selgitada tervisliku toitumise põhimõtteid ning anda teavet mahetoodete kohta.
 
Puuviljade jagamise programmi abil soovib EL edendada tervislikku toitumist ning võidelda ülekaalulisuse vastu. Puu- ja köögiviljade söömine vähendab paljude haiguste riski ning hoiab ära ülekaalulisuse tekke. Euroopa Liidus on hinnanguliselt 22 miljonit ülekaalulist last, kellest 5,1 miljonit on rasvunud.

Loe lisaks: Koolitoidu raportit