Tänasest säravad Haabersti linnaosas Kakumäel, Väike-Õismäel ja Astangul helkuripuud. Haabersti helkuripuude eesmärk on pöörata tähelepanu liiklusohutusele, rõhutada helkuri vajalikkust ning muuta helkuri saamine lihtsaks ja mugavaks.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul soovib Haabersti Linnaosa Valitsus helkuripuudega tähelepanu pöörata pimeda hooaja algusele ja liiklusohutusele. „Ees on aasta kõige ohtlikumad kuud liikluses, kus ilmastiku tõttu kiiresti vahelduvad teeolud ning varakult saabuv pimedus loovad täiendavaid ohtusid liikluses. Helkuripuud on selleks, et pimeduses helkurita ringi liikuvad jalakäijad neid võtta saaksid. On väga oluline, et väärtustaksime elu ja teeksime end pimedal ajal autojuhtidele nähtavaks,“ ütles Jürgenson.

„Helkur tuleb kinnitada riiete külge sõiduteepoolsele ehk paremale küljele nii, et see oleks nähtav igast suunast. Helkurist on kasu vaid siis, kui ta on kinnitatud nähtavale kohale. Liikluses tuleb end märgatavaks teha ja olla ettevaatlik,“ jätkas linnaosavanem.

„Linnaosas asuvatele helkuripuudele võib igaüks, kel elupäästjaid rohkem kui endal vaja, uusi helkureid ka juurde riputada,“ lisas Jürgenson.

Haabersti helkuripuud jäävad ehteisse valgemate ööde saabumiseni.

Helkurid on riputatud  Kakumäel (Kakumäe tee 42) ja Astangul (Astangu tänav 28) asuvatele kuuskedele ja Nurmenuku keskuse ees asuva Haabersti jõulukuuse aiale.