19.-20. augustil toimub Põlvamaal teistkordselt Hingamislaulupidu, mis muuhulgas ühendab hingamistöö eestlaste poolt armastatud ühislaulmise traditsiooniga ning toob Eestisse maailmakuulsa hingamisterapeudi ja -koolitaja USA’st, Dan Brulè. Kõrvale ja hingele teevad pai mitmed tuntud Eesti muusikud, nagu Mick Pedaja ja Siiri Sisask, väliskülalisena Donovan Keith (USA) ning isamaalise kõnega esineb emeriitprofessor Ülo Vooglaid.

Hingamislaulupidu on sündmus, mis seob endas lisaks teadliku hingamise praktikatele ja muusikale ka pärimuskultuuri ja looduslähedase eluviisiga seonduvat. Teadlikku hingamist saame kasutada lõõgastumiseks, stressi vähendamiseks, keha ja vaimu tervendamiseks ning keskendumisvõime parandamiseks. Hingamislaulupidu on kohtumispaigaks, kus saab kahel päeval osaleda meistriklassides, praktilistes töötubades ning ühistegevustes, mis ei eelda varasemat kokkupuudet hingamistööga.

Kahepäevane sündmus toimub 19.-20. augustil looduskaunis Valgemetsa puhkekülas, Põlvamaal. Festivali üks algatajatest, Heiki Tomson on hingamistööga tegelenud üle kümne aastat, jõudes selleni peale läbipõlemist ettevõtluses. “Usun siiralt, et teadlik hingamine on muutnud minu elu õnnelikumaks: olen hakanud paremini magama, teadlikumalt juhtima oma ärevusi ja hirme ning tõstnud enda sooritusvõimet,” jagab ta enda kogemust, soovides oma heaolu saladust ka kõigi festivali külastajatega jagada. 

Lisaks hingamispraktikatele jagub mõlemasse päeva erinevaid füüsilisi tegevusi, nagu näiteks jooga ja pärimustantsude töötuba. Hingamislaulupeole on oodatud kõik huvilised koos kogu perega, pisematele on päris oma programm, kus tegevusi ja avastamist jagub pea kogu festivali ajaks. 

“Oleme rõõmsad, et meie juurde on tulemas palju väikeettevõtteid oma toodanguga kauplema, toimub kunstioksjon ja loomulikult rikastab mõlemat päeva mitmekesine muusikaline programm,” tutvustab eelolevat pikaajalise kultuurikorralduse kogemusega kaaskorraldaja Leelo Lehtla. Kahe päeva jooksul astuvad teiste hulgas üles hinnatud Eesti muusikud Siiri Sisask, Mick Pedaja, Maili Metssalu, Indrek Tammoja (Rändaja) ja Marion Selgall. Lisaks esineb Ameerikast pärit lauljat Donovan Keith, kes on oma karjääri jooksul olnud soojendusesinejaks sellistele suurtele nimedele, nagu Enrique Iglesias, Erykah Badu, Tower of Power jt. 

Hingamistöötubade juhendajateks on teiste hulgas Tiit Trofimov, Heiki Tomson, Merike Villard ja Kreet-Rosin Pindmaa. Eesti koolitajatele lisaks annab töötoa teadliku hingamise liikumise üks eestvedajaid maailmas, Dan Brulè Ameerikast. “Hingamislaulupidu on üks võimalus piiluda neid seisundeid millest igapäevelus puudust tuntakse, kuid mis toidavad nii hinge, keha kui mõistust,” kutsub psühholoog ja suurettevõtja Alar Tamming üles Hingamislaulupeol osalema.

Hingamislaulupeole on võimalik soetada nii ühe kui kahe päeva piletit, paarispiletit kui ka perepilet, millest viimane sisaldab endas ka lasteprogrammi. Sooduspiletid on saadaval pensionäridele, invaliididele ning noortele vanuses 15-21.a.