Nõmme traditsiooniline kogukonnaüritus Roheliste Väravate Tänav toimub sel pühapäeval, 26. mail 2024 Liiva asumis, raudteejaama lähistel. Lisaks avatud hoovidele, kodukohvikutele ja garaažimüükidele toimuvad hoovikontserdid, vestlusringid, töötoad, ajaloo- ja loodusekskursioonid ning avatud on lasteala ja rohevahetus.

Sündmust korraldava MTÜ Ühendus Loov Nõmme juhatuse liikme ja Roheliste Väravate Tänava ühe eestvedaja Ülle Mitti sõnul on ürituse korraldamise taga Nõmme aktivistid, kes kutsuvad kohalikke üles rohkem omavahel suhtlema ning oma kodukandi ja ideede eest seisma. Ürituse eesmärk on tutvustada ka kõigile külalistele Nõmme rohelust, kaunist miljööd ning toredaid elanikke. Korraldamises lööb seekord kaasa ka Liiva Külaselts.

Liiva raudteejaama kõrval pealaval esinevad Bel Canto Lastelaulustuudio, Nõmme huvikooli baleriinid ja viiuldajad, laululapsed Arabella ja Laura Kaukes, tantsutrupp ChavaNegra, vokaalansambel Fiore ja Naiskoor Kevad, Nõmme huvikooli kooristuudio Ilus Hääl, tantsustuudio Alhambra ning flamencostuudio Fiesta. Taas on oodata väga toredaid hoovikontserte: esinevad Hugo Luberg ja Silver Piiroja, Leenu Laulustuudio, noored muusikud Sigrid Latt ja Raimond Palberg, Marylin Tilga, ansambel Kes Aias ja DJ Miss Savi.

Toimuvad vestlusringid, kus võtavad sõna Ilmar Raag, Rainer Saks ja Lavly Perling ning oma uusi raamatuid tutvustavad kirjanikud Ketlin Priilinn, Heli Künnapas ja Ene Sepp. Toimub improlaulu etendus, matkajuht Päivi-Pääsu viib läbi ekskursiooni „Kas linnas on loodust? Uurime järgi!” ning kohalik Hendrick Rang teeb jalgsiretke „Liiva ja Silikaadi radadel”. Aset leiavad rohevahetus ja lastekirbukas, avatud on Nõmme Noortekeskuste ja Nõmme huvikooli kunsti- ja puuringi meisterdamise telk, kohal on Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Mullisahver, Kasside turvakodu, Korstnapühkijate koda ja avatud on kodumaise rõivabrändi TUUB Nõmme kodu. Samuti avab traditsiooniliselt oma heategevusliku Moto-Muttide puhveti WIMA Estonia, kelle kõrval asub tsikliparkla, kuhu on lubanud ägedaid vanu mootoriga ja mootorita kaherattalisi väljapanekule tuua Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto.

Nõmme Roheliste Väravate Tänava eripära on see, et üritus leiab aset alati erinevas kohas. Seekord toimub sündmus Liiva raudteejaama lähistel tänavatel, mõlemal pool raudteed: Mahla, Õnne, Orava, Risti, Ratta, Rulli, Pedaja, Saeveski tänavatel ja Kalmistu teel. Päev täis põnevaid ettevõtmisi algab kell 10 ning lõpeb kell 16. Kava on üleval nii Loov Nõmme kodulehel kui ja Roheliste Väravate Tänava Facebooki lehel.

Mõeldes keskkonnale, võiksid külastajad kohvikuid külastades võtta ühes enda joogi- ja sööginõud! Roheliselt tasub mõelda ka oma liikumisviisile, sest mugavaim võimalus selleks on jalgsi, jalgratta või ühistranspordiga. Värskemat infot ürituse kohta saab Loov Nõmme kodulehelt www.loovnomme.ee või Facebookis avatud Roheliste Väravate Tänava lehelt, kus ilmub vahetult enne pidu täpsem kava:

Roheliste Väravate Tänavat korraldab Ühendus Loov Nõmme. Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest ja Nõmme LOV vahenditest.

Kohtumiseni Roheliste Väravate Tänaval! Tule jalgsi, jalgrattaga, bussiga, rongiga!