Genfi autonäitusel eemaldati kate päikesepatareidel töötavalt 4-kohaliselt sportautolt. Sellel liiklusvahendil puudub täielikult süsinikdioksiidi emissioon atmosfääri ja ta on võimeline läbima 500 kilomeetrise vahemaa autot katva õhukese kiletaolise päikesepaneeli toel.

Paneel on laetav 20 minuti jooksul, kinnitavad Koenigsegg ja NLV Solar esindajad. Päikesepaneel pikendab sõiduvahendi sõiduulatust.

Sarnaselt Koenigseggi teistele mudelitele, on uus mudel Quant superauto stiilis. Tema kergekaaluline kere annab teiste superautodega sarnase sooritusvõime. Ta saavutab 100 kilomeetrilise tunnikiiruse 5,2 sekundiga ja tema tippkiiruseks on 275 km/h. Auto on varustatud kahe AC induktsioon elektrimootoriga ja kasutab ära ka pidurdamise energia.

Koenigseggi tsiteerides on NLV Quant tõestanud, et superauto võib kombineerida kiiruse, mugavuse ja naudingu sellejuures keskkonda rikkumata. Ja ehk kõige olulisem eelis naftasaadustel töötavate sisepõlemismootoritega võrreldes on kütusetarnete haavatavuse ja hindade muutlikkuse puudumine. See on autode juures tuleviku tehnoloogia.

Elektriautod olid Genfi autonäitusel märkimisväärselt esitletud. Opel Ampera oli ratastel ja teised autotootjad rääkisid elektriautode arendamise plaanidest.

Allikas: NLV Solar AG