Homme, 18. oktoobril avatakse Pirita jõe kaldal atraktiivse keskkonnaga kaasaegne puhkeala, mis on kujundatud mitmekülgseks vaba aja veetmise kohaks. Projekti „Rohejälg" raames valminud rannapark pakub elanikele erinevaid vaba aja veetmise võimalusi. Siin saab mängida pentanque’i, lauatennist, kabet, malet, teha joogat või muud võimlemissporti. Rohelise pealinna aastal valminud ala on loodud nii jalgsi, jalgratastel kui ka ratastooliga saabujatele.

  • Bioneeri uudised
  • 18. oktoober 2023
  • Foto: Avatav Pirita rannaala / Aleksandr Guzhov

„Täna oma silmaga Pirita südames asuvat jõe kallast nähes saan öelda, et tulemus vastab ootustele. Ajaloolise purjespordi kompleksi alal asuv pealinna populaarseima ranna esinduskrunt on viidud uuele tasemele. Olen kindel, et pikalt uuendustöid oodanud tiheda kasutusega jalakäijate ja kergliiklejate ala saab elanike lemmikpaigaks Pirita linnaosas. Siia on võimalik tulla nautima kontserte, spordivõistlusi, esitlusi ja lihtsalt mõnusat mereõhku nautima või vastaskalda purjekaid merele saatma. Tänan arhitekte, kes on loonud õdusa keskkonna kohtumiseks ja suhtlemiseks pakkudes erinevatele vanustele sobivaid harrastusvõimalusi,“ rõõmustas Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit ja lisas, et Jõesuu park näitab, kuidas rohelise pealinna aasta muudab linnaruumi paremaks. Kuigi tiitliaasta ise saab läbi, siis mõnusam linnaruum ja mõtteviisi muutus jäävad, lisas Saarniit.

Rannapargi taimestik koosneb 26-st erinevast merelistesse tingimustesse sobituvast liigist. Värviküllase valiku moodustavad erinevad kõrrelised, naistenõgesed, metssalveid, roosaõielised momardad, pujud, kukeharjad, angevaks-raudrohud.

Jõesuu 5 projekteerija on Annika Valkna Arhitekta OÜ-st, haljastuse kujundas maastikuarhitekt Peep Moorast ning ehitustöid teostas Mefab OÜ.

Uus puhkeala on oluline osa Tallinna Euroopa rohelise pealinna visioonist, mis keskendub linnaruumi muutmisele rohelisemaksja inimsõbralikumaks. Projekti tööde käigus rajati mitmeid uusi elemente, mis parandasid ala funktsionaalsust. Lisaks värskendatud ruumilahendusele ehitati siia varjestatud rattaparkla, istumisalad ning suurenes kõrghaljastuse osakaal. See annab külastajatele võimaluse nautida meeldivat aja veetmist, sportimist ja looduses viibimist uuenenud ja sõbralikus keskkonnas.

Tallinna Euroopa rohelise pealinna projekt “Rohejälg” hõlmab erinevaid tegevusi, mis keskenduvad linnaruumi ja rohealade kvaliteedi parandamisele, uue haljastuse lisamisele ning ruumilise kvaliteedi tõstmisele tihedalt kasutatavates kohtades. Samuti toetab projekt linnasiseste rohevõrgustike arendamist ning pakub uudseid linnaruumilisi lahendusi. „Rohejälje“ raames loodi näiteks Raekoja platsi suvepark, üle linna 14 lilleniitu, kümme toidusalu jne  Rohkem infot: greentallinn.eu/rohejalg.