Saarde vallas toimus juba mitmendat aastat järjest seenefestival ja programm oli väga sisutihe. Sain teada palju uut ja huvitavat. Üritus toimus Tihemetsas 15. – 16. septembrini 2017. aastal.

Avatud oli tasuta viltimistöötuba, kus sai valmis viltida seene koos alusega. Kell 13.00 algas tasuta seeneretk, kus meid juhendasid nii mükoloog kui ka fotograaf. Leidsime hea kukeseene koha. Kümne minutiga sai kott täis kukeseeni, männiriisikaid ja pilvikuid täis. Isegi suured pilvikud ei olnud ussitanud.

Uskumatu! Läksime üheksakesi metsa ja enamus oli huvitatud eelkõige seente pildistamisest. Fotograaf õpetas, et seeni ja kasvavaid organisme on hea pildistada sedasi, et fotole jääks 2/3 vaba ruumi ülespoole.

Vihma hakkas tibutama ja tulime kahe tunni pärast tagasi Tihemetsa spordikompleksi, kus toimus seenefotodenäitus ja seenenäitus. Saime maitsta seenetoite: seenesalatit, seenekaraskit, seenekotletti ja seenepirukat.

Seenepirukaid müüdi 40 sendi eest kaasa ka. Väljas oli laat ja müüdi süüa ja juua, sai veini degusteerida, tantsijad esinesid, muusika mängis maki pealt ja kauplejaid oli nii suitsukala, kui riiete ja kõpsetistega. Avatud olid ka Kohvikud.

Päeva lõpus sain triikida spetsiaalse paberi pealt pahupidi asetades tekstiilkotile seenemotiivi ja ühe minuti pidi seda pilti triikima ja siis 10 minutit ootama ja saingi koti kätte. +30 kraadi juures võib seda kotti pesta.

Koti tegemine maksis 3.50 eurot. Hästi sisukas päev oli. Ma olin juba aastaid unistanud seenele minekust koos mükoloogiga, kes kohe kohapeal tutvustaks seeni. Ometi minu unistus täitus. Tänan korraldajaid!

Väga huvitav üritus oli ja soovitan järgmisel aastal minna kõigil seenehuvilistel Tihemetsa Saarde seenefestivalile. Luban, et te saate tõelise elamuse osaliseks.