Tänasest saavad Swedbanki kliendid internetipangas makseid kinnitada biomeetriliste andmega, kasutades selleks oma sõrmejälge või näotuvastust. Swedbank on esimene Baltikumi pank, kes sellist lahendust pakub.

  • Majandus
  • 14. november 2020
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Siiani said kliendid biomeetrilist isikutuvastust kasutada mobiiliäpis ning maksete puhul, mis ei ületa 100 eurot. Biomeetriaga internetipanka sisselogimise võimaluse lisas Swedbank oktoobris. Nüüd lisandus võimalus arvutis internetipangas kinnitada biomeetriaga kuni 100-euroseid makseid.

Arvutis internetipangas biomeetria kasutamiseks tuleb kasutajal sisestada oma internetipanga sisselogimisandmed ning valida isikutuvastuseks „Biomeetria“. Seejärel tuleb isikutuvastus läbida mobiiltelefonis Swedbanki äpi abil sarnaselt Smart-ID-le või mobiil-ID-le, kuid kasutades selleks näotuvastust või sõrmejälge.

„Biomeetria võimaldab kasutajatel teha igapäevaseid pangatoiminguid, sh kontole sisselogimine ja kontojäägi vaatamine ilma, et selleks oleks tarvis täiendavaid sisselogimisvahendeid (nt Smart-ID-d, mobiil-ID-d või PIN-kalkulaatorit). Samuti saavad kasutajad biomeetrilise sisselogimise korral kinnitada kuni 100-euroseid makseid kümnel järjestikkusel korral. Biomeetriline isikutuvastus muudab internetipanka sisse logimise meie klientide jaoks lihtsamaks ning võimaldab neil valida suurema hulga erinevate sisselogimismooduste hulgast. See on kiire ja turvaline viis igapäevaste internetipanga toimingute tegemiseks ilma vajaduseta paroole meelde jätta või kasutada,“ ütles Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets.

Swedbanki andmetest nähtub, et ligikaudu pooled kõigist panga klientidest Eestis kasutavad oma Swedbanki äppi sisselogimiseks peamiselt biomeetrilist isikutuvastust.

„Tänu biomeetrilise sisselogimise võimaluse lisamisele on meie klientidel arvutis internetipanka sisse logimisel nüüd rohkem valikuid," kommenteeris Raagmets. “Soovitame inimestel hoida aktiivses kasutuses vähemalt kaht sisselogimise meetodit, nii on neil alati võimalik oma pangakontole hõlpsalt ligi pääseda.“