August on taimse piima kuu ning selle raames kutsuvad Loomus ja veganprogramm Taimsed Valikud täna, 22. augustil kl 15:00 - 19:00 Balti jaama turule proovima erinevaid taimseid piimasid.

  • Bioneeri uudised
  • 22. august 2023
  • Foto: Taimsete piimade valik mullusel aastal / MTÜ Loomus

Üle maailma tähistatakse 22. augustil taimse piima päeva, mistõttu kutsuvad Loomus ja selle veganprogramm Taimsed Valikud pöörama tähelepanu just oma piimavalikule. Selleks korraldasid Loomus ja Taimsed Valikud selgi aastal 31-päevase taimse piima väljakutse ehk loobuma loomsetest piimatoodetest terveks augustikuuks ning asendama need taimsete alternatiividega. Sel aastal keskendub väljakutse loomse piima ja selle taimsete alternatiivide keskkonnamõjule.

“Tihtipeale räägitakse väikestest sammudest ja oma piima taimse vastu vahetamine on tõesti väike, ent oluline samm keskkonnasõbralikuma toitumise suunas,” selgitab Taimsete Valikute programmijuht Anu Tensing. “Taimsete piimade valik on kirju ja põnev, kindlasti leiab iga huviline omale uue lemmiku, kui soovi on.”

Seda, et taimne piim on keskkonnasõbralikum, näitavad numbrid väga selgelt. Näiteks liitri lehmapiima tootmiseks kulub 628 liitrit vett ja selle tootmine tekitab 3,2 kg süsihappegaasi. Isegi mandlipiim, mis kulutab taimsetest piimadest kõige rohkem tootmisel vett, kulutab vaid 60% lehmapiima veekasutusest. Taimsete piimade seas suurim saastaja riisipiim ei tekita isegi 40% heitkoguseid võrreldes sellega, mis lehmapiim tekitab.