Esmaspäeval, 30. jaanuaril, avasid keskkonnaminister Marko Pomerants, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhatuse liige Veiko Kaufmann Energia Avastuskeskuses tööstusettevõtetele ressursitõhusate investeeringute toetamise vooru. Pärast pidulikku avamist rääkisid nii ettevõtjad kui ka riigi esindajad avatava toetusprogrammi eesmärkidest. Ühtlasi oli see hea võimalus saada vastused kõigile teemasse puutuvatele küsimustele oma ala spetsialistidelt.

Kuni aastani 2020 jagatakse ettevõtete ressursitõhususe parandamiseks ligi 108 miljonit eurot. Selle aasta taotlusvooru eelarve on 25 miljonit eurot ning sealt saavad investeeringuteks toetust taotleda need äriühingud, kelle põhitegevusvaldkond on toiduainetööstus, puidutööstus, paberi-ja tselluloositööstus, mineraalsete materjalide töötlemine või mäetööstus. Toetuste eesmärk on suurendada Eesti töötleva tööstuse ettevõtete ressursitootlikkust innovaatiliste lahenduste kasutuselevõtu kaudu.

Ressursitõhususe investeeringute toetamise taotlusvooru infomaterjalid on tutvumiseks üleval Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) kodulehel. Investeeringutoetuste taotluse esitamine on võimalik alates 30.01.2017.