Kolmapäeval, 17. aprillil kell 17.30-19.00 toimub Tallinna Tehnikakõrgkoolis (Pärnu mnt 62) avatud kohtumine kohalike elanikega, et arutada võimaluse üle taaselustada endise lastestaadioni ala.

Kaasamist ja keskkonnavaldkonda kureeriva abilinnapea Züleyxa Izmailova algatusel on endise lastestaadioni ruumiliseks aktiveerimiseks ja sellele uue tähenduse loomiseks mitme ameti koostöös kokku pandud esialgne kontseptsioon ala ajutiseks mitmefunktsionaalseks kasutamiseks 2019. aastal. Ettepanek on läbi väiksemate ruumiliste elementide, mille paigaldamine ei nõua suuri investeeringuid, võtta ala kasutusse ja pakkuda linlastele mitmekülgset vaba aja veetmise võimalust juba sel aastal.

Linnaaianduse huviliste olemasolul on ettepanek luua piirkondlik kogukonnaaed, kus avaneb võimalus kasvatada kõrgpeenardes maitserohelist või muid söödavaid taimi.

"Superministeeriumi tagune kogukonnaaed on olnud minu meelel ja keelel juba 2015. aastast ning idee leidis oma väärika koha ka eelmiste kohalike valimiste programmis. Söödavate taimede kasvatamine linnas on muutumas aina populaarsemaks ja kogukonnaaiad toovad linlasi ühistööks kokku ning loovad uusi, nii sotsiaalseid kui ka ökoloogilisi väärtusi, mida tänapäeval ei ole kunagi liiga palju," ütles Izmailova.

"Sel aastal on elanike algatusel ja Tallinna Keskkonnaameti toetusel tekkimas viis uut kogukonnaaeda erinevatesse linnaosadesse. Heaks tõestuseks, et see pole niisama moodne idee, on eelmisest aastast aktiivselt tegutsev Laagna kogukonnaaed Lasnamäel, kus kasutuseta hooviala muutus pulbitsevaks elanike kohtumispaigaks."

17. aprilli kohtumise eesmärk on tuua kokku kohalike elanikke ja arutada koos endise lastestaadioni tuleviku üle. Esialgne linnapoolne nägemus ala kohta on lähtepunktiks, mille põhjal saab koos linlastega jõuda ühise visioonini, kuidas kujundada tulevast avalikku ruumi.