Mais käivitunud Tallinna ööbusside pilootprojekt kestab algselt kavandatud 17. septembri asemel oktoobrikuu lõpuni. Katseperioodi viimased ööbussid sõidavad liinile 29. oktoobril.

  • Transport ja linnaplaneerimine
  • 13. august 2023
  • Foto: Mitmed Tallinna bussiliinide numbrid ja marsruudid muutusid augusti alguses / Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Abilinnapea Vladimir Svet selgitas, et ööbusside pilootprojekti kestust oli võimalik pikendada, kuna tänavuses eelarves selleks ette nähtud 300 000 eurot ei kulu esialgu kavandatud tähtajaks täies mahus ära.

„Eelarvet tehes arvestasime võimalusega, et tuleb likvideerida ka vandaalitsemise tagajärgi, kuid õnneks pole selle järele vajadust olnud. Otsustasime planeeritud vahendid kogu ulatuses ära kasutada ja perioodi pikendada, et saada täiendavat informatsiooni, kas teenuse vastu on nõudlust ka sügisel, kui puhkusteperiood on lõppenud. Suvekuud on näidanud, et bussidega sõidetakse päris aktiivselt,“ rääkis Svet.

Lisaks viib Tallinna strateegiakeskus augustis ööbusside kasutajate seas läbi küsitluse, et teada saada, millised on sõitjate ootused ja soovid sellega seoses. Küsitluse tulemused aitavad paremini määratleda ööbusside kasutaja profiili ning hinnata pilootprojekti tulemusi.

Ööbussiliinide alguspunkt on Balti jaamas maakonnaliinide peatuses. Bussid väljuvad reedest pühapäevani kella poole ühest öösel kuni kella viieni hommikul 30-minutilise intervalliga. Bussiliin nr 91 sõidab Mustamäe, nr 92 Väike-Õismäe, nr 93 Pelguranna ja nr 94 Priisle suunal. Bussid teenindavad liine mõlemas sõidusuunas ja pärast sihtkohata jõudmist sõidavad nad Balti jaama tagasi.

Tallinlastele on sõit tasuta, teistele sõitjatele kehtib tavapärane piletihind. Sõiduplaanid leiab bussipeatustest ja veebilehelt.


Tallinna kesklinnas toimuvate Vanasadama trammiliini ehitustööde tõttu liinile toodud ajutine trammiliin nr 6 jätkab marsruudil Tondi-Kopli tööd vähemalt septembri lõpuni, kui on järk-järgult taastunud trammiliiklus kõikidel teistel liinidel. Trammiliinid nr 2 ja 4 alustavad taas tööd septembri alguses, trammiliinid nr 1 ja 3 jätkavad sõitmist oktoobri alguses. Linn kaalub võimalust jätkata ka liiniga nr 6 püsivalt.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul kaalutakse praegu ajutise Pärnu maantee suunalise marsruudi säilimist ka siis, kui ülejäänud trammiliiklus sügisel taastub ja liin nr 6 lõpetab.

„Aastaid tagasi oli Tallinnas trammiliin nr 5, mis ühendas Koplit Vana-Lõuna depooga. See suleti paarkümmend aastat tagasi vähese nõudluse tõttu. Praegu on aga ajutine trammiliin nr 6 näidanud, et nõudlus Koplit ja Pärnu maanteed ühendava trammiliini vastu on taas olemas. Kõige suuremaks kitsaskohaks on meie jaoks Tondi lõpp-peatuse võime tramme vastu võtta – lisaks trammidele 3 ja 4 on sinna raske ruumi leida, seega peame kaaluma, kuidas meie trammivõrgustik hakkab tervikuna välja nägema pärast Vanasadama trammi rajamist ja Tondi ülesõidu eritasandilise ristmiku ehitust,” selgitas abilinnapea.

Vanasadama trammiliini ehitus algas tänavu märtsis. Tööde tulemusena valmib ligi 2,5 kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Tööde eesmärgiks on teha liikumine eri ühistranspordiliikidega mugavamaks, nii et Tallinna tähtsamad transpordisõlmed oleksid omavahel ühendatud ja ümberistumine võimalikult lihtne.