Eile ilmus Postimehes Sander Punamäe artikkel „Tallinn ei lubanud raiuda ohtlikku puud“, milles kirjutati, et kaks päeva pärast seda, kui Tallinna keskkonnaametnikud olid keeldunud lubamast raiuda suurt vahtrat Tallinnas Kristiines Tehnika tänav 5 kortermaja hoovis, murdus pehkinud ja viltu kasvanud puu ning kukkus naaberhoovi. Ametnikud soovitasid juba kevadel teha puule hoolduslõikus, mida aga ei tehtud.

  • Arvamused
  • 19. oktoober 2018
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova leiab, et tegemist on üksikjuhtumite ebaproportsionaalne võimendamise ja valesti tõlgendamisega meedias. Olukord näib mõjuvat väljapressimisaktsioonina, millega püütakse survestada Tallinna Keskkonnaametit väljastama raielubasid kõigile taotlejatele.

Konkreetsel juhul ei murdunud puu, vaid murdus selle haru. Olukorda oleks saanud vältida hoolduslõikusega.

„Olukorda näitlikustab seegi, et kinnistu üks puudest oli kasvanud läbi katusekonstruktsiooni. Puude korrastamine on asjaolu, mida liiga paljud kinnistuomanikud ei teadvusta. Nõnda samuti, nagu on vaja tegeleda maja hooldamisega, et säilitada selle head seisundit ja turvalisust, peab tegelema ka kinnistul kasvavate puudega,“ selgitab Izmailova.

Omanik pöördus 2018. aasta märtsis Tallinna Keskkonnaameti poole taotledes puule raieluba. Amet soovitas puu mahavõtmise asemel ohtlikuks muutunud harude hoolduslõikust. Omanik ei võtnud soovitust kuulda ja mõned kuud hiljem langes naabermaja aeda seesama puuharu. Siin ei ole süüdi Tallinna Keskkonnaamet, vaid tegu on õnnetu olukorraga, mida oleks saanud vältida keskkonnaameti juhiseid järgides.

„Panen eraomanikele südamele, palun hoolitsege oma rohealade eest! Palun tegelege oma puuvõrade hooldusega, et juba eos vältida puude ohtlikuks muutumist. Seda on eriti oluline teha puu esimese 15-20 eluaasta jooksul, kuna nii kindlustate puu hea tervise ka vanemas eas,“ lisab Züleyxa Izmailova.

Kui Tallinn Keskkonnaamet annaks igale soovijale raieloa, elaksime varsti asfaldikarva hallis, mitte rohelises linnas.

Züleyxa Izmailova. Pildistas Svetlana Aleksejeva.
Züleyxa Izmailova. Pildistas Svetlana Aleksejeva.