Korduvalt maailma parimaks valitud Tallinna lennujaam panustab reisijamugavusse ja on võtnud sihiks kasutada jätkusuutlikke lahendusi ka reisijateekonna disainis. Lennujaama Äriklassi Lounge läbib põhjaliku uuenduskuuri ning ajutiselt on klientidel võimalik lounge’i teenuseid nautida pop-up Business reLounges’is, mille nimigi viitab sellele, et see valmis jätkusuutlikke põhimõtteid järgides. Ooteala lühikest eluiga arvestades on ruumi ehitamiseks ja sisustamiseks kasutatud nutikaid disainivõtteid, kestlikke materjale ja võimalikult suur osa esemetest läheb taaskasutusse või saab uue elu.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liige Katrin Hagel:“Lennuliiklusalal, aga ka reisijateekonna disainis otsime eelkõige funktsionaalseid, aga kindlasti ka nutikaid ning keskkonnainnovaatilisi lahendusi ja juhindume kestliku arengu põhimõtetest. Hiljemalt aastaks 2025 oleme süsinikuneutraalne lennujaam. Sellest lähtusime ka Business reLounge’i ehitades - kõik kasutatud materjalid, mööbel ja muud esemed lähevad taaskasutusse või on juba täna teise ringi tooted. Näiteks valisime kipsist või klaasist vaheseinte ehitamise asemel villajääkidest toodetud kangast seinad. Ajutise Business reLounge’i sissepääs ja seda ümbritsev võrksein on tehtud tuule- ja tormikindla lipukanga tootmisjääkidest, millest saavad hiljem kandekotid. Ülejäänud seintes kasutatud kardinakangast õmmeldakse villatekid. Mööbel ruumis on endisest Äriklassi Lounge’ist või renditud,“ selgitas Hagel ning lisas, et projekti kõik detailid on heade partnerite poolt läbi mõeldud ja lahendatud ning tulemus täitis mõlemaid eesmärke, olles Business Lounge’ile omaselt väärikas ja kestlik. 

Kontseptsiooni ja teostust juhtis disainiagentuur Velvet, kaasa aitasid koostööpartnerid Kiu, Pulo, Phére ja Borg.

Business reLounge asub reisiterminali esimesel korrusel suletud alal vahetult enne pagasiala. Lounge on avatud reisijatele iga päev ajavahemikus 4.30-22.00 ning jääb avatuks kuni 2024. aasta märtsi alguseni, mil valmib senisest suurem Äriklassi Lounge.   

Business reLounge’i on võimalik kasutada kõigil reisijatel. Ühekordne lounge’i külastus (kuni kolm tundi) maksab 35€ (2-12-aastastele lastele 15€). Hind sisaldab karastus- ja alkohoolseid jooke ning suupisteid, lugemiseks on värsked ajalehed ja ajakirjad. Tasuta saavad Business reLounge’i külastada airBalticu, Finnairi, LOTi, Lufhansa, SWISSi ja Turkish Airlinesi äriklassi reisijad.