Läti jaekaupluste kett DEPO avas eile oma esimese kauplus- lao Avala ärikvartalis Tallinnas. 25 000 ruutmeetri-suurune DEPO on nüüdseks Eesti suurim kodu- ja aia remont- ja ehituskaupade pood, kust leiab enam kui 100 000 erinevat toodet.

 

  • Energeetika
  • 15. oktoober 2020
  • Foto: DEPO katuseenergiapark/Pressifoto

DEPO hoone võib tunduda esmapilgul tavaline, siis ligi 25 000 m2  hoone teeb eriliseks keskkonnasõbralik katusematerjal, mis aitab neutraliseerida sõidukite heitgaasi emissiooni, ning DEPO hoone katusel laiub 15 000 ruutmeetri Tallinna suurim päikesepark, mis aitab katta 1/3 kogu planeeritava Avala ärikvartali energiatarbimisest.

Tallinna kesklinnas paiknev arendus, mis on aastaid oodanud oma väljundit, on viimase kahe aastaga võtnud täiesti uue ilme.  Lisaks DEPO kauplusele valmib Avala kvartalisse aasta lõpuks ka esimene 12-korruseline büroohoone Electra, mis juhindub targa maja kontseptsioonist ning pakub kesklinnas parimat elektriautode laadimisvõimalust.

„DEPO hoone kõrval avatava büroohoone juurde rajame hetkel paarkümmend  elektriauto laadimiskohta ja nõudluse kasvades plaanime suurendada kohtade arvu 100-ni,“ tõi Priit Uustulnd lisaks esile.

DEPO on Läti juhtiv ehitusmaterjalide pood-ladu, mille põhifookuseks on isetegemise lahendused. „Oleme ainus jaemüüja, kes on Baltikumis spetsialiseerunud do-it-yourself-lahendustele, pakkudes laia valikut tooteid kodu, aia, remondi ja ehituse jaoks. Meie kauplusest leiab igapäevaselt vähemalt 100 000 erinevat toodet. Lisaks poele on DEPO-l ka suur ladu, mis tähendab, et kõik kaubad on ostmise hetkel koheselt saadaval,“ selgitas turundusdirektor Rimants Jugans.

Avala kvartalit arendava Kaamos Kinnisvara tegevjuhi Priit Uustulndi sõnul on DEPO nende jaoks märgilise tähtsusega - see on esimene valminud hoone ärikvartalis, mis antakse üle rentnikule. Uustulnd avaldas lootust, et hea asukohaga kauplus Avala kvartalis võetakse klientide poolt kiiresti omaks.

Mugav ligipääs Avala kvartalisse on kavandatud nii sõidukitele kui ka ühistranspordiga liiklejatele. Avala kvartali ja kauplus-ladu DEPO läheduses asuvad busside nr  12, 13, 16, 17A ja 45 peatused ning rongipeatused on jalutuskäigu kaugusel. Autoga sõitjad pääsevad  DEPO juurde Järvevana teelt või Tehnika tänavalt Filtri tee kaudu.